Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Visszatérő torokfájás. Lehet...

Visszatérő torokfájás. Lehet ettől? Többi lent.

Figyelt kérdés

Volt nyirokcsomó gyulladásom,lazas voltam 1 napig torok mandula gyulladás.ez így mind egyszerre...a nyirokcsomom kb 4-5napig bevolt dagadva olyannyira hogy nem tudtam felemelni a fejem...azóta kaptam gyógyszert meggyogyultam..de visszatérő torokfajasom van. Lehet hív fertőzött vagyok?

normális válaszokat szeretnék,hulyek kimeljenek!!!koszonom!


2016. szept. 12. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet megállapítani, hogy hiv fertőzött vagy-e. Ha gyanakszol rá, menj el szűrésre, létezik anonim, ingyenes.

Azt gondolom, időnként mindenkinek, aki él szexuális életet, el kellene mennie HIV (és más STD) szűrésre, még ha nem is gyanakszik, mert bizony lényegében a partnered összes partnerével is lefekszel, még ha nem is közvetlenül. Lehet, hogy neked csak egy partnered van, de sosem lehetsz benne biztos, hogy a másiknál ténylegesen mi is a helyzet. És nem csak azért, hogy ne add tovább, hanem mert ma már, ha korán felismerik, úgy tudják kezelni, hogy nagyon sokáig teljes életet lehet élni. Ha elég korán felismerik, és kezelik, a vírusszám olyan alacsonyan tartható, hogy nem fertőzöd meg a partnert, és nem kapja el a magzat. De ennek elengedhetetlen feltétele, hogy korán megkezdjék a kezelést.


A torokfájáshoz: ha gyógyszerre meggyógyult, akkor azt mondanám, hogy nagy valószínűséggel bakteriális fertőzés volt és antibiotikumot kaptál. (Mi volt a gyógyszer neve?) Általában streptococcusok okoznak torokgyulladást. Fontos tudni, hogy általában nem irtódik ki maradéktalanul minden baci, irtó nehéz még kombinált, nagy dózisú antibiotikummal is (de általában nem is kell, hogy mind kihaljon). Tehát elképzelhető, hogy visszamaradt valamennyi, ami időről időre fellángol.


Másrészről sokkal gyakoribb, hogy vírusok okoznak torokgyulladást, ezekre gyógyszer nemigen van.


Biztosat kenetvétel és tenyésztés alapján lehetne mondani. Ha kitenyésztődik baci, akkor az volt, és akkor rögtön érdemes lenne rajta érzékenységvizsgálatot végezni, hogy melyik antibiotikum hatásos ellene. Vírust nem lehet tenyészteni.


Harmadrészt simán lehet, hogy valamitől gyengébb az immunrendszered, és a miatt betegít meg minden kósza vírus, vagy van lehetősége fellángolni az esetlegesen ottmaradt baktériumkolóniának.

Egyáltalán nem biztos, hogy HIV-től, könnyen lehet az antibiotikumtól is - tényleg, szedtél hozzá probiotikumot? Ha nem, akkor kezdd el. Az immunrendszered jelentős részét a beleidben élő jó baktériumok adják, és az antibiotikum őket is irtja. Probiotikum (lehet kapszulás is, de napi kis kupica (sokat ne mert hasmenésed lesz) nem hőkezelt, nem tartósítószeres savanyú káposzta lé, kovászos uborka lé vagy más erjesztett savanyúság (pl. csalamádé, csemege uborka nem jó, mert tartósítószeres, cukros savanyúságok), a lényeg, hogy természetes, élő baktériumkultúra legyen benne, natúr joghurt, kefír + támogatni nekik a "környezetet", azaz: semmi finomított cukor, csokoládé, tésztaféle kenyérféle krumpli csak kevés, viszont sok oligoszaharidot tartalmazó növény: pl. alma, répa, némi csicsóka, aztán egyéb rostos zöldségfélék, és zöld levelesek, nyersen és párolva is. Natúr joghurt, kefír lehet, de a többi tejterméket, különösen a tejet kerüld egy ideig.


Nekem náthás, torokfájós időszakban nagyon bevált a sós vizes gargalizálás, na meg hogy nem nyúlkálok a számba, arcomhoz kézzel. Kis csészébe vizet teszel, és annyi sót, hogy ne tudjon feloldódni mind (telített sóoldatot készítesz), és fogmosás után ezzel öblögeted át a szádat, kicsit a torkodat, naponta akár többször, akár tízszer is. Utána vagy fél órán át ne öblítsd ki a szád vízzel, ne egyél, ne igyál, csak köpd ki a sós vizet. Nem jó az íze, viszont rengeteg mindent kiöl, lecsökkenti a szádban tartózkodó baktériumok és vírusok számát. A legjobb megelőzés jelleggel végezni, úgy a leghatásosabb.

És rád nézve teljesen veszélytelen, de azért le ne nyeld ezt a tömény sót.

2016. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!