Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Erős hasmenésre gyógyszer?

Erős hasmenésre gyógyszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerdán kipróbáltunk egy fitt receptet, túrógombócot, csak zabpehellyel es folyékony édesítőszerrel. Nekem már magának az édesítőnek is fura íze volt, lehet az lett volna egy intő jel.


Csütörtökön hányingerrel keltem, később hasmenés is társult, de csak reggel 2x. Aznap feküdtem, mert szédültem is. Pénteken is csak reggel voltam 2x wc-n, de híg volt a székletem. Reméltem, hogy ennyi,kész,vége. Szombaton reggel 2 óra alatt voltam 3x, délután megint 3x voltam wc-n,akkor találtunk Smectát a gyógyszereink között, de ma egy éjjel-nappali gyógyszertárban valahogy vennünk kell még. Ha épp nem megy a hasam,akkor meg folyamatosan szél távozik tőlem és folyton mocorog a belem, amit nem tudom miért lehet.


Igyekszem diétát betartani, és elég folyadékot bevinni,aranyerem még nincs szerencsére. Holnap igyekszem egy orvost is meglátogatni.


Milyen gyógyszer lenne még célszerű? Lehet inkább egy ügyeletet fogok ma megcélozni.


Köszönöm a válaszokat!


2017. márc. 19. 01:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hányinger tegnap már nem volt, inkább szédülés csak, meg az erős hasmenés. Most is arra ébredtem, hogy mocorog a belem.
2017. márc. 19. 01:48
 2/11 A kérdező kommentje:
Én esetleg még a tojásra gondoltam a folyékony édesítőszer mellett, mert mielőtt kifőztük a gombócokat, sokat kóstolgattuk. Viszont anyának csak szerda este volt baj a gyomrával, de ennyi, csak nálam lett ez a hasmenéses dolog, nála nem, szóval nem értem. Vírusos lenne?
2017. márc. 19. 01:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Széntabletta helyrehoz, kivéve, ha vírusos, de akkor jobb is, ha kijön, aminek ki kell jönnie. Nekünk a Cralex vált be.
2017. márc. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Amióta a kérdést kiírtam, már 2x voltam a wc-n, de a beleim folyamatosan mocorognak, és érik egy harmadik alkalom is. A gond csak az,hogy holnap már mennem kellene egyetemre, mert a diplomamunkámat írom és mérnem kellene. De ahogy látom a holnap biztosan ki van zárva,hogy mehessek,de szerintem a kedd is.

2017. márc. 19. 03:29
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Aházipatikának MINDIG tartozéka kéne lennie orvosi széntablettának.

Nem gyógyszer, de nagy valószinűséggel segit!

Érdemes az ügyeletes patikát felkeresnetek és minimális felárral is mihamarabb megvenni!

2017. márc. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Veszünk mindenképp. Anya elviszi apát dolgozni, hogy legyen kocsi és megyünk az ügyeletre, utána patika.

2017. márc. 19. 06:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Elengedhetetlen a Bolus adstringens tabletta, mert a tünetek erős erjedésre mutatnak, amit csak ez tud megszüntetni. Amellett cukor- és fehérjeszegény diéta is kell.
2017. márc. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tegnap bekerültem a fertőző osztályra, kiszáradással. Délutan 1,5 óra alatt vagy 8x voltam wc-n, ehhez még társult,hogy hányni is kellett, de nem hánytam végül,mert üres volt a gyomrom. Rögtön kaptam 1000ml infúziót, volt székletmintavétel,vizeletminta,aztán várom a vizitet. Kb ennyi eddig.
2017. márc. 20. 05:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Azta. Kísértetiesen hasonlít az én esetem is a tiédhez. Szerdán túrógombócot ettem és csütörtök óta folyamatosan megy a hasam, de ha épp nem megy akkor szelek távoznak és hangosan mozognak a beleim.

Remélem jobban leszel, majd írd meg mindenképp. Én meg beszerzek egy széntablettát, mert a Smecta nem hatott

2017. márc. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Még bent vagyok, inkább megfigyelés alatt. Ha járkálok szédülök, gondolom ez ilyenkor normális, hiszen le van gyengülve a szervezet.


Kaptam még egy infúziót tegnap este, de mára már sokat javult a hasmenésem. A székletvizsgálatra leszek nagyon kíváncsi.


Utolsó válaszoló: édesítő- és cukormentes teát igyál, illetve vizet, sok folyadékot, az a lényeg. Végül Smectat kaptam vasárnap is meg tegnap is. Jobbulást!

2017. márc. 21. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!