Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 2 hónapja a széklet kemény és...

2 hónapja a széklet kemény és darabos vagy hasmenéses, hasfájás, bélhangok, emésztési problémák, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
kb. 2 hónapja nem volt már normális székletem, hol kemény és darabos, hol hasmenés szerű és vékony, van amikor 2-3 naponta jön, van amikor meg egy nap 2-3-szor is. A hasam pedig van amikor a gyomromnál fáj vagy puffad, van amikor pedig egészen lent a beleknél, de néha a mellkasom is szúr bal vagy jobb oldalt. Már csináltak gyomortükrözést, vastagbéltükrözést, vért, székletet és vizeletet is vizsgáltak, minden eredmény negatív lett és már tényleg tanácstalan vagyok mi lehet a probléma, volt már valakinek ilyen? Ételallergiát és intoleranciát még elvileg vizsgálnak, de nagyon lassan halad az egész én pedig folyamatosan szenvedek :( 20/F

2017. aug. 27. 13:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Vegyél gyógyszertárban BOLUS ADSTRINGENS tablettát, szedd az utasítás szerint. Hagyd el a tejet, tejterméket, ne egyél cukros és lisztes dolgokat. Kb. egy hónapig csak hús és zöldség, bárhogy (párolva, sütve, fűzve)elkészítve, nagyon kevés gyümölcs.

Próbáld ezt a diétát egy hónapig tartani, meglátod a változást. Remélem segítettem, nekem bevált. Gyógyulást neked!

2017. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Úristen kb enge írtál le, csak nekem vizelet és vér vétel volt,nekem evés után olyan szinten feszül az egész hasam, még akkoris ha nem eszek sokat, nekem bal oldalt a bordám alatt szokott kellemetlen fájó érzés lenni és a mellkasom is a bal oldalt nyomni szokott, annyira félek hogy valami bajom van, főleg hogy hipochonder is vagyok. Orvoshoz nem nagyon tudok eljutni mivel dolgozom és csak hétvégén akkor meg nincs orvos, nekem székrekedésem is van, nemtudom hogy mitől jött elő, de remélem semmi komoly bajom nincs

18/L

2017. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
El kell menni orvoshoz. Valószínű valami szűkület van a bélrendszeredben. Ha a végbélben lenne a szűkület, akkor ceruza székleted lenne. Lehet fejlődési rendellenesség, bélösszenövés, daganat, sérv miatt, vagy polipok vannak a bélfalán. Lehet műteni kell. Tehát sebésznek kell megmutatni. Vagy diagnosztizálás miatt gasztroenterológusnak. Mindegy, csak lásson orvos.
2017. aug. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Furcsállom hogy nem mondták neked az IBS lehetőségét, főleg hogy minden vizsgálat negatív. Olvass utána.
2017. aug. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a bolus adstrigens sem hatott, ugyanúgy puha állagú maradt csak fekete, sajnos az orvosok sem tudnak semmit mondani és egyre vacakabbul vagyok, ötletem sincs már mi lehet ez, gyakorlatilag az összes létező vizsgálatot elvégezték már
2017. szept. 7. 13:13
 6/14 anonim ***** válasza:
Keress egy másik orvost, Gasztroenterológust. Van egy szakasz a bélrendszeredben, ahol nehezen megy át a széklet. Ezt kell megtalálni. Lehet bénult valahol a bél fala, vagy összenövés van valahol.
2017. szept. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen ez lehetséges, ahogy érzem. Csináltak már vastagbél és gyomortüjrözést, de a vékonybélbe lehet valami talán
2017. szept. 7. 20:06
 8/14 anonim ***** válasza:
A vékonybélben híg a béltartalom, az nem valószínű. A vastagbélnél lehet valami. Kontrasztanyagos röntgen kéne. Ezáltal nyomon lehet követni, hogy halad a bélben a kontrasztanyag.
2017. szept. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A vastagbéltükrözésen nem látták volna ha ott van valami?
2017. szept. 9. 09:38
 10/14 A kérdező kommentje:
Most amúgy már egyre kevésbé van olyan hogy kemény és darabos, egyre inkább csak laza vagy folyékony az egész, nem túl bíztató állapot :(
2017. szept. 9. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!