Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hipochonder lennék?

Hipochonder lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok, már feltettem pár kérdést.

HIV-ről lenne szó

Aki esetleg nem tudná elmesélem az egészet

3 hete strandról hazafelé jövet a vonaton pisilnem kellett, és ilyen szúró érzés volt, amikor hazamentünk rákerestem az AIDS-ra.(Nem tudtam hogy hogyan lehet elkapni, ezért kerestem rá, én azt hittem hogy elkaptam, mert szúrt ott lent..)

Rákerestem bővebben és nem írta ezt a tünetet,de de vérrel is terjed, én meg lehorzsoltam a térdem, tudom hogy vízben, szabad levegőn nem él sokáig, de valamiért ott van bennem az a tudat hogy mi van ha elkaptam?

Ugye 2-4 hétig jelentkezhetnek tünetek: A nyakamnál 1 nyirokcsomó megnagyobbodott,nem fáj,semmi, csak érdekes hogy pont most jött ki amikor ez a hives dolog van szóba..

Már több ember is írta hogy nem kaphattam el, de ez a nyirokcsomó miért pont most jött ki?

Ez az 1 nem hagy nyugodni..



2017. aug. 28. 09:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
76%
Nagy gázban vagy ember... "Dettó" aids-es vagyok, és kb. nekem is ezek a tünetek jelentkeztek. Menj el orvoshoz minél hamarabb, kérlek...
2017. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát köszi.. Megnyugtattál
2017. aug. 28. 10:14
 3/11 anonim válasza:
76%
Menj el, minél hamarabb, kérlek.
2017. aug. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok, szüleimnek nem szeretnék erről beszélni.. :(
2017. aug. 28. 10:19
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon félek.. :'(
2017. aug. 28. 10:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia. Azt felejtsd el, hogy te magadnak észreveszed, hogy megnagyobbodott egy nyirokcsomó a nyakadon. Azt csak egy orvos tudja megállapítani, vagy, ha akkora, hogy az már szabad szemmel látszik és laikus is ki tudja tapintani, akkor egyéb, nagyon durva tüneteid is lennének, plusz, akkor se lenne biztos, hogy HIV pozitív vagy; rengeteg oka lehet egy nyirokcsomó megnagyobbodásának.


Ha pisilés közben (még mindig) szúr, akkor az többnyire valami húgyúti fertőzés. Ezek egy jó része spontán, magától gyógyul, de ha több hétig fennáll a szúró érzés pisilés közben, nézesd meg egy dokival, mert ronda szövődményei lehetnek egy kezeletlen fertőzésnek.


Egyébként pedig de, hipochonder vagy. De semmi baj, elég sokan azok, és olyan téren talán jó is, ha félsz a HIV-től, hogy nem leszel felelőtlen és nem fogsz felesleges kockázatokat bevállalni.

2017. aug. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az a szúró érzés elmúlt már aznap.

Hazaértem és konkrétan azonnal elmúlt

De az első válaszoló miért írja hogy az vagyok?

:(

2017. aug. 28. 11:20
 8/11 A kérdező kommentje:
Esetleg egy HIV szűrés kimutatná?
2017. aug. 28. 11:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem terjed ilyen egyszerűen, és a lappangási idő sem stimmel. Nyirokcsomó megnagyobbodás egy rakás triviális betegségnél jelentkezhet. Igen, hipochonder vagy, sajnos.
2017. aug. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már 3-szor tetted ki ezt a kérdést. Ennyire értetlen f.s.z vagy, hogy nem érted meg, hogy nem lehet láblehorzsolástól elkapni?! Inkább egy pszichológus kéne neked.
2017. aug. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!