Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a Zoloft antidepresszánsal? Okozott valakinél álmatlanságot?

Figyelt kérdés
én még csak 3 hete szedem, napi fél szemet. milyen pozitív vagy negatív tapasztalatok vannak aki szedi?
2010. júl. 12. 20:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én Citagent szedek este fél szemet másfél éve. Az első időszakomban kb. 2-3 hétig mindenféle mellékhatást éreztem, de főleg, hogy állandóan aludtam. De amíg nem szedtem naponta szinte 3 rohamom is volt, tehát teljesen kikészültem. És aztán szépen beállt, a közérzetem sokkal jobb lett, az életkedvem visszatért, kimertem mozdulni a lakásból. Viszont előtte kipróbáltam egy másik fajtát, amitől sokkal rosszabbul voltam. Nem biztos neked is a legelső fog beválni. Ha továbbra is álmatlánságod lesz, menjél vissza az orvosodhoz. Ja még annyit reggel még egy fél Frontit kell szednem. JObbulást kívánok neked!
2010. júl. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Nekem először Zyprexát írtak fel Természetesen rivotrilt szintén. A zyprexától rosszul voltam elment az életkedven és minden szürkévé változott. A szorongáson nem segített csak rontott. A rivotriltől én is aludtam az első napokban. Fél év múlva a doki egy másik antidepit írt fel attól már az első szem után rosszul lettem. Haragot és ingerültséget éreztem, semmihez nem volt kedvem. így azt nem szedtem többet.

Maradt a rivotril. De ez kevés.. volt 3 rohamom és eléggé megijedtem. a front is közrejátszott és a munkahelyi nyomás. így egy hívő testvérem ajánlotta a zoloft-ot én a rossz tapasztalatok után már nem akartam antidepit szedni. De ez a véletlen találkozás az imám meghallgatása volt. nem érzem magam tőle rosszul. Hogy jól -e azt még nem tudom megítélni. Holnaptól egy egész szemet fogok szedni a dokinő ajánlására.

2010. júl. 12. 21:40
 3/17 anonim ***** válasza:
Antidepikúra első heteiben kb dupla adag nyugtatót kell szedni, mint amennyivel előtte az ember el volt. Az antidepi felerősíti a tüneteket, amit sokszor ráadásul - tévesen - mellékhatásként azonosítanak. A rivotrilról sok a negatív vélemény a frontin/xanax jobb.
2010. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Citalopram nevű antidepresszánst szedem most 2.5 hete. Kb. 2-3 napja kezdte el kifejteni a hatását, azóta pörgök, és éjszakánként nem alszok szinte semmit, mikor majd teljesen beáll a gyógyszer akkor majd elmúlnak ezek. Konkrétan zoloft-ot még nem szedtem, de elég sok leírást(személyes tapasztalatot) találsz róla a bura.hu nevű oldalon.
2010. júl. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Egyszer öngyilkos akartram lenni zolofttal.
2010. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nem megijeszteni akarlak és nem ilyen szélsőségek gyógyszerellenes tüntetős vadállat vagyok, de láttam ezt a videót egyszer...és...nem tudom...

Én még sosem használtam, de a videóban többször is szerepel ennek a gyógyszernek a neve, nézd meg kb. 03:35-nél!

[link]


Csak ha már ismerem ezt a videót és olvastam a kérdésed, nem tudtam nem leírni...:S

Nézd meg ezt is, az első oszlop az, hogy mi történt, a második, hogy mit szedett az illető. Van pár Zoloft-os is...O.O

[link]

L/15

2010. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Pont ezért kérdeztem. mivel fél évig Zyprexát szedtem és nagyon rosszul voltam tőle. Nem is értettem kinek jó az a gyógyszer. Én biztos vagyok benne hogy vannak olyan hangulatzavarok amihez nem kellene gyógyszer de a fogysztói társadamom kívánja. Nyugtatók..stb..

Viszont biztos vagyok benne hogy vannak olyan idegrendszeri hibák mint az epylepszia amihez viszont kell gyógyszer.

Hibás működés.

Nekem a Zyprexa szedése közben ha Isten nem vigyázott volna rám és nem lennék hívő lehet már öngyilkos lettem volna.


Tavaly augusztusban egy éjszaka lettem rosszul. Nem szedtem soha semmilyen gyógyszert még fejfájás csillapítót sem. Nyugodt Kiegyensúlyozott határozott természetű ember vagyok. Egy hétig szenvedtem és egyre rosszabbul lettem végül csak elmentem orvoshoz.

olyan erejű félelem volt rajtam hogy nem tudtam enni görcsben volt a gyomrom..mintha el akarnál menekülni de nem tudsz.. "fájt a létezés"


Most a zoloftot szedem 3 hete lesz semmilyen mellékhatást nem észlelek.

Úgy gondolom phiológia azért nem tud fejlődni mert csak materiálisan gondolkodik plusz a pénz és a kapzsiság..

az agy is szerv meg tud betegedni de gyógyítani egészen másképp kell. Legtöbb antidepi letompít kedvtelenné tesz.. ez nagyon nem jó. a zyprexa szedése alatt úgy éreztem nem elég hogy a szorongástól szenvedek még egy plusz kötelet is raktak a nyakamba ami nem hogy segítene hanem lehúz.

amit utánna írt fel a doki ott meg már egy szemtől olyan ingerült voltam hogy nem is vettem be többet hanem kidobtam. a Zyprexával épp elég ideig szenvedtem.

Ezért is kérdeztem a zoloftot mert itt nem tapasztaltam ilyet. Más a hatásmechanizmusa

2010. júl. 15. 16:06
 8/17 anonim ***** válasza:

nagyon bevált a zoloft. kb. 10 nap után már éreztem a hatását. nem volt mellékhatása.

nekem ez volt az eddigi legjobb gyógyszerem.

2010. júl. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pszichiátered Zoloftot írt rivotrillal, akkor azt szedd. Nagyon jó párosítás. A tényleges hatását kb 3 hónap után fogod érezni. Addig mindenféle tünetet okozhat, mert a szervezeted nincs hozzászokva. Rivotrilből semmi esetre se szedj többet, mint amit az orvos javasolt. Ha kevésnek érzed, akkor sem a rivóval van gond, hanem az antidepivel.Én ugyanugy kezdtem, ahogy te, féllel. Aztán felmentünk 2 szemig, kb 2 hétig szedtem a kettő Zoloftot. Aztán a doki a tünetek elmulásával visszavette 1 db-ra. Közben a rivót nem változtattuk.( 0,5) Mostanra fél Zoloft, fél rivó. Teljes tünetmentesség, Remekül érzem magam. Ha van kedved levelezni, írj.
2010. júl. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: az antidepi akkor tekinthető jónak, ha nyugtatót el tudod hagyni.

Én serliftet szedek (annak is sertralin a hatóanyag, mint a Zoloftnak), immár 9 hónapja. Jónak tartom, mellékhatást nem igen tapasztaltam. 3 hónap után tettem le mellőle a nyugtatót.

2010. júl. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!