Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől érezhetem ezt? Hogyan...

Mitől érezhetem ezt? Hogyan lehet ezen segíteni? (részletek lent)

Figyelt kérdés

A problémám elég összetett megpróbálom kifejteni. Nagyon erős bennem a megfelelési kényszer, nem tudok másoknak nemet mondani, mert nem akarom megbántani őket, inkább lemondok arról amit szeretnék. Az az érzésem, hogy folyamatosan csalódást okozok, pedig senki nem mondja nekem, hogy csalódna bennem. Nagyon kritikus is vagyok magammal szemben, amit másoknál gond nélkül elfogadok azt magammal szemben nem tudom elfogadni. Hogyan változtathatnék ezen? Sok barátom van, másoktól általában pozitív visszajelzéseket kapok ezért nem tudom mi okozza ezt az érzést.

20L


2010. júl. 16. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Hát mintha én írtam volna ezeket a sorokat! Én is ezekkel küszködök. Szerintem ez önbizalomhiány és önértékelési zavarnak tudható be. Túl nagyok az elvárásaid magaddal szemben és nem is vagy magaddal megelégedve. El kéne fogadnod magad olyannak, amilyen vagy. Szerintem ez lehet a megoldás. De persze mondani könnyű, nekem sem megy...
2010. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de mit lehet ezzel tenni ha tényleg nem kapok negatív visszajelzéseket és nincs külső oka, hogy így érzem magam?
2010. júl. 16. 21:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiányból fakad, viselkedésterápia nagyon jó, keress rá a neten, unokatesómnak ugyanez van, de ő sajnos ettől pánikbeteg lett, szal csak okosan...nem lehet mindenkinek megfelelni és nem is kell!!! Légy Önmagad, jobb lesz az életed. Ha nagyon nem tudsz ettől szabadulni, pszichológust javaslok
2010. júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!