Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátnőm borderline személyi...

A barátnőm borderline személyiségzavaros. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőm diagnózisa: borderline személyiségzavar, pánikbeteg és bipoláris depressziós. Nagyon nehéz vele, minden kisebb dolgon összeveszünk, semmi nem jó neki bármit teszek. Egy nagyon szerethető, kedves és okos lány, de a halálba visz sokszor. Van, mikor nagyon boldog, konkrétan ugrál, sokat beszél, ölelget, stb. Van, mikor folyton sír, ha egy kis rossz történik vele, akár a cipőfüzője kikötődik, mar sír, vagy csapkod, ordibál. És van, mikor folyton kötekrdik, mindenért beszól, lekezel, elküld egy melegebb éghajlatra, mindig mindenért engem hibáztat, aztán később sír, hogy sajnálja, amit tett és bocsánatot kér. Már kezdek besokallni, elegem van a sok feszkóból. Tudom, gonosz vagyok, de sokszor nem írok neki vissza, amitől persze még idegesebb, vagy nem veszem fel a telefont, vagy lemondok talit (ezek csak az utóbbi időbe vannak), de mar tenyleg nem bírom.

Előfordul elég sokszor, hogy nem megy sehova, mindig otthon van, alszik, sorozatokat néz, nem lehet kimozdítani a lakásból.


Mit tegyek? Nagyon nehéz megfékezni magam, hogy ne mondjak csúnyát. Mindenki aki borderline személyiségzavaros ezt csinálja?



2020. febr. 13. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Orvos diagnosztizálta a barátnődet, vagy csak ti ketten találtátok ki, hogy ez lehet a baja? Mert nagyon nem mindegy.
2020. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
Cseréld le!
2020. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Vagy elfogadod így, vagy hagyod a barátságot.

Ez a betegség ilyen.

Ő BETEG, szegény.

2020. febr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
5%
Az ilyen csajokat a kemény pénisz + pénz + nevelő pofon helyre rakja.
2020. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Szeresd őt - de saját magadat is ugyanannyira. Ha úgy érzed, hogy rossz hatással van rád, akkor ritkítsd vele a találkozásokat. Elsősorban saját magadért vagy felelős.
2020. febr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos a barátnőd beteg. Neked kell érezned, hogy el tudod viselni ezt a betegséget, vagy nem? Ez még súlyosbodhat is.
2020. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Orvos diagnosztizálta. Gyógyszert is szed.

Én szeretem, szeretek vele lenni, csak sokszor azt érzem, hogy elegem van, felpofoznám, de nem teszem ezt, mert legjobb barátnőm és azért vannak jó napok is, mindig erre gondolok. Nagyon sok mindent tett értem, mindig ott volt, amikor kellett, és én is szeretnék rajta segíteni, de már nem tudom hogyan...

2020. febr. 13. 21:04
 8/13 anonim válasza:
94%

Én is voltam ilyen helyzetben. Viszont nem a te helyedben, hanem a barátnőd szerepében. Konkrétan ugyanilyen dolgokat csináltam, mint a barátnőd. Viszont elkezdtem terápiára járni, és rengeteget, de tényleg rengeteget kutattam a borderline személyiségzavarral kapcsolatban. Idővel megtanultam vele együtt élni. Nagyon nehéz, de próbálkozás nélkül nem fog menni.

Azt tanácsolom, hogy próbáljatok beszélni róla. Kérdezd meg, bizonyos eseteknél, hogy mit érez olyankor. A lényeg, hogy lássa rajtad, hogy érdekled, hogy mi történik vele, és hogy próbálod megérteni. De ez nélküle nem fog menni.

Ezt te érzed, hogy akarod e továbbra is folytatni ezt a kapcsolatot, ezt más nem mondhatja meg neked.

És még jó tanácsként: ezt a nem veszem fel a telefont, nem írok neki vissza, ignorálom stílust ne csináld, mert engem például ezzel lehet legjobban kiborítani, és sokunk így van vele:D

2020. febr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Először is: ha komolyan gondolod, és tényleg szeretnél neki ott lenni, akkor a topon kell lenned borderline-ból, és a részedről szilárd önismeret szükséges. A szükséges tudást megszerezheted a netről is, pl. ott van a Ne lépkedj tojáshéjakon című könyv, rengeteg magyar és külföldi érintett, talán a külföldiek mélyebben taglalják a dolgot.


Másrészt: a gyógyszer nem elég, terápiára is szüksége van. Ugyanis a borderline-nak általában gyerekkori okai vannak.


Engem is ezzel diagnosztizáltak, és volt is olyan kemény időszakom (évekig XD), amikor ugyanazt nyomtam, amit a barátnőd most.

Ma már - 2 év terápia után, és egy borderline-ban járatos pár mellett - sokat szelídültek a tüneteim. Tehát az ordítás, csapkodás, önsértés már ritka nálam, viszont sajna még vannak tipikusan bordis döntéseim - pl. félek, hogy ott hagy valaki => helyette én zárom rövidre a kapcsolatot, mert nem bírnám elviselni, hogy más utasítson el, küldjön el az életéből.

2020. febr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Ja igen, kérdezted, mindenki ilyen-e. Nos, az érzések hasonlóak lehetnek, de nem látok a többi bordi fejébe.


A feldolgozás térhet el, ez a videó pedig erről szól:

https://www.youtube.com/watch?v=7RrGNbcN8cM

Sajna magyar videót, cikket még nem találtam a témában.


Rám sem a tipikus dühroham jellemző, hanem inkább az, hogy tök csendben kikészítem magam, és a mellettem lévő nem érti, miért lett rögtön világvége hangulatom, és miért sírok. Ja, mert a dührohamok sem azok a tipikusak nálam, bár volt már, persze. Viszont nálam inkább a tehetetlenség érzése és az ebből fakadó keserves sírás a gyakori...

2020. febr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!