Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen terápiát válasszak?...

Milyen terápiát válasszak? Magánpszichológusra nincs pénzem, de állami szolgáltatásnál állítólag nyilvántartásba kerülnek az adataim?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a problémám, hogy pszichológiai kezeléshez kellene fordulnom.

Magánpszichológusra nincs pénzem, így gondoltam, megpróbálok bejelentkezni valami államilag támogatott szolgáltatásra.


Viszont arról azt hallottam, hogy bekerül minden adatom a nyilvántartásba, ahonnan onnantól bármelyik orvos előtt nyílt lap lesz a mentális egészségem.


Viszont ezt a kockázatot a foglalkozásom miatt nem engedhetem meg magamnak, mert ha kiderül, hogy milyen mentális zavaraim vannak, az egész karrierem ugorhat, amiért rengeteget dolgoztam. A szakmámban ugyanis kizáró ok a pszichológiai alkalmatlanság (aminek annakidején még megfeleltem).


Mostanra viszont nagyon gallyul érzem már magam, és lépnem kell. Két fal közé vagyok zárva. Nem tudom, honnan szedjek segítséget, mert nem tudom fizetni a magánszolgáltatást, és egyúttal muszály, hogy "titokban maradjon" az egész.


Ebben kérnék segítséget. Attól félek, nincs kiút. Van valami harmadik lehetőség szerintetek?



2020. máj. 17. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Akkor inkább jó hobbit és egy jó prostit keress!
2020. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hobbim szerencsére jelenleg is van.
2020. máj. 17. 16:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el plazmát adni, és azt a pénzt költsd el pszichológusra, ennél jobb ötletem nincsen. Kb havi 30 ezret össze tudsz szedni ebből, erre már csak kb egy 10est kellene rárakni, és akkor mehetnél heti egyszer terápiára.
2020. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Beszélj egy pappal!
2020. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elvileg titok tartás kötelezi minden egészségügyi,szociális dolgozót.

Csak sajnos nem tartják be,így teljesen érthető hogy bizalmatlanok az emberek.

Hobbival foglald el magad,ne foglalkozz annyit a problémákkal

barátokat szerezzél (igazit nem könnyűt sajnos :(

állatkázás őszinte kedves,és még szeretet adnak!

2020. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

(1) Le lehet tiltatni az egészségügyi állapothoz, igénybe vett ellátásokhoz való hozzáférést részlegesen (pl. családnak nem adják ki halál után sem) vagy teljesen (más orvos sem fog hozzáférni). [link]

(2) A pszichológiai alkalmasság általában az, hogy nem lősz minden neszre pl. biztonsági őrként. Magyarországon nagyjából minden második ember szorong és/vagy depressziós, ennek töredéke jut segítséghez.

(3) Melyik jobb, ha a végén úgy kapsz alkalmasságit, hogy a pszichológus / háziorvos látja, hogy kezeltek, remisszióban vagy (nem produkálsz tüneteket, gyógyszerrel teljes életet élsz stb), vagy ha kezeletlen mentális betegség tüneteit veszik észre rajtad?

(4) Se a pszichológusnak, se a háziorvosnak, se az üzemorvosnak nincs se ideje, se energiája, se motivációja az egészségügyi múltadat nézegetni. Neked hatalmas dolognak tűnhet, mert a te életed, de egy orvos egy nap alatt találkozik mondjuk húsz emberrel (nagyon minimum). Nem csámcsog azon már a beszélgetést követő pillanatokban, hogy neked milyen bajod volt vagy nem volt.

Szóval nyugodtan kérhetsz segítséget állami szférában. Az már más kérdés, hogy kevés olyan történetet hallok, hogy valóban van értelme bárkinek a mentális betegségek terén, aki nem magánban van.

2020. máj. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.
2020. máj. 18. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!