Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológus és kliens...

Egy pszichológus és kliens közt kialakulhat-e barátság a terápia lezárása után?

Figyelt kérdés

2020. jún. 21. 20:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a kliens elkezd valamiféle vonzódást érezni a terapeutája felé, az általában csak pozitív érzelemátvitel és teljesen természetes. Valamilyen gyerekkori élmény alapján a kliens elkezd olyan érzelmeket táplálni a terapeuta felé, amelyet egy számára fontos személy iránt érzett. Elég akár a tekintet vagy egy gesztus ahhoz, hogy ez elinduljon. A jó terapeuta tudja, hogy ilyen elõfordulhat, sõt az is lehet, hogy õ is elkezd kötõdni a pácienshez, ugyanakkor nem hagyhatja, hogy ezek az érzések eluralkodjanak rajta és nem engedheti közel magához a klienst. A terápia egy alá-fölé rendelt viszony, nem lehet normális barátságot kanyarítani belõle
2021. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, attól függetlenül hogy nem javaslott van aki el is veszi a páciensét.
2021. szept. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Tapasztalatból csak plusz egy hozzáfűzni valóm még van a többiekéhez. Nálunk a kolléganőm egy dekoratív nő, szép, kedves,vele szinte minden orvos meg dolgozó barátkozni akar főleg akinél már volt betegként vagy valamilyen kezelésen, állandóan írogatnak neki messengeren, stb. Tehát ettől is függhet.
2021. dec. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pláne hogy lezárulása után, amúgy is csak nem javasolt, de van aki a saját anyját képes kezelni, bár ahhoz kell a nyitottság is.

Ugyanakkor a nagy öregek közt hány vette feleségül a páciensét?

2021. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Latom regi kerdes,de valakinek még hatha aktualis.Meglatasom szerint nem tul jo otlet.Ilyenkor az erzes hianyzik amit tole kaptal es ezt raviszed a szemelyere.Nekem nagyon kozvetlen pszichologusnom van,mindenkivel tegezodik,megolel masokat.Irtam is ki rola kerdest nem reg.Egy alkalommal nagyon rossz passzban volt,mondta egy onismereti csoport utan elojottek regi emlekei annyira hogy neki is kellett hogy segitsenek.Aznap mikor errol beszelt nekem a terapian rolam nem sok szo esett kb.felevterapian volt rolam szo es amit mondtam bar korrekt valaszt adott ra,odafigyelt,jol elcsipte a lenyeget de talan inkabb ezt kellett volna analizalni nem sajat magat a jelenletemben.Levagott egy monologot,hangosan mondogatta a meglatasait es irta mire jott ra.Es bar epito jelleguek voltak azok a dolgok amikre rajott ezt nem terapian a kliensevel kellett volna hogy csinalja.Nekem sok volt azokat a dolgokat hallani nem vagyok pszichologus o pszichologusom es akkor megcserelodott a szerep.Szerencsere ez egy eset volt,azota visszazokkent a regibe.De megingatott akkor ezzel.Jobb lett volna ha akkor lemondja az idopontot es atteszi ha igy ki volt keszulve.

Inkabb ne akarj a pszicholigusod baratja lenni.Ok nagyon melyen jarnak lelkileg es ha belemegy veled a problemai megbeszelesebe lehet nem birod el azokat a melysegeket o viszont mint szakember el birja viselni amiket te mondasz.Egy baratsag kolcsonossegen alapul ahol mindket fel megoszthatja a dolgokat,kolcsonosen segitik egymast.Olyan valakivel ez nem mukodik aki feletted jar lelkileg Ezzel nem lebecsulni akarlak,ne ertsd felre de nagy a szintkulonbseg es ezert nem lehet barat.Szinten a pszichologom mondta keves ideje van baratkozni es azt a keves idot olyanokra aldozza akikkel tud melyen beszelgetni mert o nem szeret a felszinen kapargatni,ot az nem tolti ha valaki a ruha mosasrol,izulet fajdalmakrol,stb.panaszkodik.A pszichologus mint barat olyan baratokat valaszt akikkel tudja boncolgatni azokat a dolgokat amik benne vannak es ezt olyan valakivel tudja aki magasabban jar.A kliensek inkabb ravannak szorulva mint szakemberre.Ott ezert nem lehet baratsag.

márc. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!