Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáterek milyen gyakran...

A pszichiáterek milyen gyakran diagnosztizálnak pszichopátiát/szociopátiát?

Figyelt kérdés
Azaz disszociális személyiségzavart. BNO kód F6020 És mit csinálnak vele utána?

2020. aug. 12. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Ritkán. Semmit.
2020. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Gyakran és semmit nem csinálnak velük. Felírnak nekik gyógyszert és viszlát. Vagy szedi vagy nem. Nehogy azt hidd bezárják őket és mindennap etetik meg itatják, meg biztosítják a lakhelyet...stb. Akkor mindenki bolond lenne és mennének oda nyugizni.
2020. aug. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyit diagnosztizálnak, de nem tesznek velük semmit, a pszichopaták, szociopaták gyakran ugyanúgy élnek mint mi, és direktbe nem ártanak másoknak...

A szociális, és párkapcsolati életben már nem boldogulnak olyan jól, de ez magánéleti probléma.


Kezelni meg a pszichopátiát nem lehet.

2020. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Elvileg az emberiség 10%-a pszichopata, de én ezt nem tartom reálisnak. Elvégre ha azt vesszük én 30 fős osztályba voltam gimiben, s 3 személy pszichopata kellett volna legyen. Ami túlzás ismerve az osztályomat (na meg a hátam mögött engem állítottak annak, amiért könyvmoly és introvertált voltam).


Ha igaz is ez a statisztika, akkor gyakorlatilag minden 10. ember pszichiáternél kéne legyen, de ezt erőssen kétlem. A pszichiáterek gyakrabban találkoznak más zavarral küzdőkkel, pl. depresszió, bipolaritás, borderline.


Viszont a legtöbb orvos nem gyógyít. Ír fel gyógyszert és jobb esetben terápiára járatja a páciensét. De ahogy előttem is írták, ez nem feltétlenül történik meg, és már nem opció a sárgaház.

2020. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

"én 30 fős osztályba voltam gimiben, s 3 személy pszichopata kellett volna legyen"

Elég, ha később derül ki róluk, akkor is stimmel a statisztika...

2020. aug. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
A pszichopátia/szociopátia nem disszociális, hanem antiszociális személyiségzavar
2020. aug. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

#4, ez a 10 százalékos dolog nem az osztálytársaidra, hanem az egész emberiségre vonatkozik. Egészen picike az esély arra, hogy az osztályodban 3 pszichopata legyen.

Kérdező, nem egészen értem, mire gondolsz most. A DID-ra, vagy a szociopátiára? Csak mert a disszociatív személyiségzavar nem egyenlő az antiszociálissal, ahogy azt előttem is írták.

Aszerint, amit olvastam, az emberiség 1 százaléka pszichopata, szóval körülbelül minden századik ember, disszociatív személyiségzavarral pedig 1-3 százalék rendelkezik.

Terápiával a szociopátiát nem tudják kezelni, a DID-s egyéneket pedig pszichoterápiával kezelik. DID-re maximum antidepresszánst és szorongásoldót adnak, egyébként nincs rá gyógyszer.

2020. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Biztos ritkábban, mint a gyk-zók. ☺️
2020. szept. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!