Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le a nyílt...

Hogyan győzzem le a nyílt víztől való félelmem?

Figyelt kérdés
Amíg uszodában/strandon vagyok és látom hogy a medence vizében vagyok addig semmi problémám, de ha meglátok egy képet tengerekről, vagy akár csak mélyebb tavakról, rosszul érzem magam és már csak ha elképzelem hogy ott vagyok sem érzem magam biztonságosan. Tudok úszni is, kisebb koromban a Balatonra is sűrűn jártunk, de már kb oda sem mernék bemenni, mert nem látom hogy mi van a lábam alatt/mellett és bepánikolok ettől a tudattól. Hogyan tudnék ezen változtatni?

2020. aug. 18. 04:22
 1/3 anonim ***** válasza:
36%

Ez egy fóbia, normális ember nem megy a tengerbe úszkálni a cápákkal. xD

Maradok a medencénél meg a kádnál, esetleg zuhanykabin :D

Nekem bőven elég az hogy naponta lezuhanyzok aztán néha néha medence xD

2020. aug. 18. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%
A fóbiát nehéz kezelni és e fene sem tudja, hogy mitől félsz igazán, hogy miért alakult ez ki, mert közel sem biztos, hogy a nyílt víz a problémád. Inkább a bizonytalanság a kiszámíthatatlan helyzet. Van a Popper Péternek egy előadása a kényszerről, abban beszél a fóbiákról is, hátha segít.(youtube)
2020. aug. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nos, a félelmed teljesen "logikus" a válasz a mélytudatalattiban tároló információkban van..

változtatni, hipnozissal mindenképpen szakemberre biznám..


addig is ...gyakorolj úszógumival ...lsd hévizen az emberek 90% felnőttek, idősek úszógumit használnak a tó mélysége miatt...

2020. aug. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!