Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fiúk/férfiak! Ti járnátok egy...

Fiúk/férfiak! Ti járnátok egy elkerülő személyiségzavaros lánnyal?

Figyelt kérdés
Már együttvagytok egy ideje, odáig vagytok a lányért, ha nem mondja fel sem tűnne nektek, maximum annyi, hogy gátlásosabb, kimértebb bizonyos szociális helyzetekben, neadjisten elkerüli azt. Teljes nőként "funkcionál", csak akadnak nehézségei a szociális életben. Titeket ez befolyásolna a lány szorongásai, vagy nem lenne akadály, ha amúgy meg teljesen működőképes párkapcsolatot tudnátok vele létesíteni?

2020. dec. 15. 19:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vannak ilyen jellegű gondjaim, ha zavarnak nem is mondanám, szóval nem hiszem, hogy gond lenne.
2020. dec. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Több minden is felmerül. Először is az, hogy biztonságos kötődés ki tud-e alakulni közöttünk, bár a leírtak nem egy enyhe önbizalomhiányra utalnak. Amennyiben lenne bizalmi kapcsolat, és nem ambivalens módjára viselkedne, akkor működőképesnek tartom a kapcsolatot. Viszont nekem volt hasonlóban részem. Előző párom viselkedett így. Hidd el, hogy bármennyire akar rajta dolgozni rajta, kihat a kapcsolatra, ha nem is említi, hogy ilyennel küzd, akkor is. Előbb-utóbb a fiú gondolkodna el, hogy valami nincsen rendben. Idő után a fiú kezdené el magát kellemetlenül és kényelmetlenül érezni, hogy a párja nem tud teljes értékűen meglenni mellette, és a fiú szakítana, mivel nem érezné magát eredményes párnak.
2020. dec. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
2# ennek a pasinak (neked) semmi önismerete nincs, és minden párkapcsolatos problémát a barátnőd meglevő, vagy általad beképtelt problémáira kensz rá.
2020. dec. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
#3: Nem tudom, hogy hogy jössz ahhoz, hogy egy részben ismertetett sztorit megítélj. Gondolom van benne tapasztalatod, erre utalt a válaszod.
2020. dec. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2# önbizalomhiánnyal nem lenne gond, tehát kapcsolaton belüli szorongások nem lennének. Ha erre céloztál. Teljes értékű bizalmi kapcsolat lenne.

Amúgy teljesen érthető a volt pároddal végbemenő eset. És köszönöm a válaszod, nagyon hasznosnak találom! Szabad tudnom mennyi ideig voltatok együtt? Tudtál róla, hogy ilyen betegsége volt, vagy csak feltételezted?

2020. dec. 15. 19:53
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszoló vagyok.


A hármasnak annyit, hogy amíg nincs tisztába a történetem hátterével meg a személyemmel, addig ne fűzzön hozzá semmit, ne itt (és így) ítélkezzünk.


Kérdezőnek: Mi háromnegyed évig voltunk együtt. Tudtam róla, mesélt róla nekem. Agresszor kapcsolatból jött, elfogadtam, próbáltam tenni azért, hogy érezze a bizalmat és tudjon újra szeretni. Sajnos nem sikerült. Sokszor változtatott a véleményén, utolsó pillanatban mondott le dolgokat stb.

2020. dec. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

3 vagyok, 2#

Jaj, mert csak te ítelkezhetsz (a volt barátnődről, a kérdező barátnőjéről, meg rólam)


Ahelyett hogy mást hibáztatnál, magadba is nézhetnél, mert minden bizonnyal van ott gond, csak nem látod. Mert a gondot az érzékenyebbek veszik csak észre magukban.

2020. dec. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát ha te ítélkezésnek gondolod, hogy leírtam, hogy felületesen ne ítélkezz egy sztoriról, illetve hogy én rólad ítélkeztem (nem tudom, hol olvastad ezt, mikor csak megkértelek, hogy ne így nyilváníts véleményt), akkor az általad mondogatott szabályokat (gondolkozz el magadon) gyakorold magadon is.
2020. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
90%

Bár nem vagyok férfi, remélem nem gond, hogy válaszolok. A kérdésedben magamra ismertem. Vannak gondjaim a szociális helyzetek kezelésével, kínosan, kellemetlenül érzem magam a legtöbb esetben.

Szerintem a kérdésed rosszul van feltéve, ha tényleg odáig vagy ezért a lányért, akkor nem lenne szükség arra, hogy ilyen kérdéseket tegyél fel.

Nem szeretnélek áltatni, jól tudom, hogy nem egyszerű együtt lenni egy ilyen lánnyal, és akadályt jelenthetnek a gátlásai a kapcsolatotokban.

Az egyetlen kérdés itt az, hogy te hajlandó vagy-e megbirkózni a démonaival, annak érdekében, hogy magad mellett tudhasd őt.

2020. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sajnos (vagy nem sajnos) én vagyok a lány.
2020. dec. 15. 20:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!