Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hasi diszkomfort, fájdalom!...

Hasi diszkomfort, fájdalom! Okozhatja a szorongás, pánik?

Figyelt kérdés

Állandó hasi diszkomfort, fájdalom, összeszűkült-görcs érzés van benne, olyan fura, rossz, gyomortáji és felhasi gyengeségérzet, nem tudom elmagyarázni. Okozhatja ezt a pánikbetegség?

Járok orvoshoz és autogén tréningre is (nem régóta), sajnos gyógyszert is szedek (Frontin). Mégis, ha ideges vagyok, ha nem, a gyomromban szar érzés van, mintha rossz lenne az emésztésem, étvágyam sincs.

Persze ha nem figyelek rá, sokkal jobb, de amúgy elég sokat szenvedek tőle, és félek, hogy valami komoly probléma van.

Okozhat állandó rossz érzést a gyomorban a pánik, szorongás? Sajnos tényleg sokszor rástresszelek, figyelem a jelzéseit, megijedek, mert emetofóbiás is vagyok és félek, hogy hányni fogok. A savam is sok volt, proton pumpa gátló orvosolta a problémát, de a hasi diszkomfort fennmaradt.

Nektek is volt ilyen? Szervi baj vagy ennyire befolyásolhatja a mentális betegségem? Mit tehetnek, hogy jobb legyen?

Elmegyek majd hasi ultrahangra, de félek a diagnózistól is. Illetve az orvosaim szerint nem is szükséges, mert tuti a pániktól van és lelkileg kéne helyrejönnöm, de könnyebb lenne, ha legalább enni tudnék...



2021. jan. 2. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Mentális betegségek tudnak testi tüneteket produkálni. A leírtak alapján simán okozhatja a pánik betegség a problémádat, és minél jobban szorongsz rajta sajnos annál rosszabb lesz( értem ezt mindenféle rosszindulat nélkül). Nyilván látatlanban könnyű bármit írni/ mondani, de hogy megnyugodj menj el egy ultrahangos, legfeljebb azt mondják nincsen szervi gond. Kérdésem az lenne, mióta szeded a frontint? Mert nem biztos , hogy nem ez a megfelelő gyogyszer a számodra. Tudom előszeretettel ezt írják ki a leghamarabb.

28/ Eü dolgozó

2021. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első voltam *ultrahang lett volna, csak az autocorrect átírta!
2021. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Frontinból mennyit szedsz, és mióta?
2021. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kb. 1 hónapja, változó. Kezdetben nagyon keveset, most napi 3x0,25 mg.
2021. jan. 2. 21:56
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Mellé még felírnék valamilyen SSRI gátlót pl. Rexetint vagy esetleg Zoloftot,az alprazolámot(frontin) 4x0.25mg.ra emelném( reg.:1 dél: 1 este 2).

Az autogén tréning folytatását tobábbra is javaslom.


33/Eü dolgozó (mentálhig.)

2021. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézz utána a GAPS és a FOODMAP diétáknak. A savlekötők csak a tüneteket szüntetik meg, ha amúgy a baktérium flórád borult fel, vagy megsérült a gyomrod, akkor azzal nem tudnak mit kezdeni. (Ez utóbbi gyakran jelentkezik együtt mentális problémákkal, de nem tisztázott az ok-okozati viszony).


Néhány hónap mire rendbejön, de érdemes lehet kipróbâlni, legalább valami hasonlót, hátha használ, vagy egy gyomorfekély esetén alkalmazható diétát.

2021. jan. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De ugye nem fogok hányni? :( ez a félemem.. igaz már elég régóta rossz a gyomrom és nem hánytam, de szerintem ezen aggódok és ez is ratesz...
2021. jan. 3. 13:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy hányni fogsz, ha nem szedtél össze valami betegséget vagy nem hánytatod magad.


De ki kéne vizsgálni, kilégzéses vizsgálatokkal, mert ha évekig így marad, akkor 10-15 év alatt okozhat gyomorfekélyt és a folyamatos fájdalom erősíti a stresszérzeted. Lehet, hogy azért aggódsz, mert fáj a hasad/gyomrod és nem fordítva, nekem ez volt, mindig előbb a gyomrom rossz, aztán elkezdek stresszelni és bedepizni (az alváshiány sem segít). Ha tartom a diétát, akkor kb. tünetmentes vagyok (de nekem nem kellett soha gyógyszer csak egész életemben szorongós voltam).

2021. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!