Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valaki, aki hasonlót...

Van valaki, aki hasonlót érez/ érzett huzamosabb ideig és sikerült kijönnie belőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy picit hosszú lesz a kérdés, ezért köszönöm ha időt szántok rá és segítetek. 20 éves vagyok, 5 éves gimnáziumba jártam, most érettségiztem. Sajnos iszonyatosan maximalista vagyok, nagyon kemény iskolába jártam, napi szinten hatalmas volt a stressz, és folyamatosan a legjobb formámat szerettem volna hozni. Mindigis nehezen viseltem az életemben a nagy váltásokat (felvételi, új iskola) ezért 8.-os koromban kezdődtek nálam a pánikrohamok. Ezek a gimnáziumi hatalmas nyomás alatt folyamatosan jelen voltak, egyéb testi jelekkel társítva, azonban nem volt időm/energiám a napi rohanás mellett a mentális egészségemmel törődni amit már nyilván bánok.

A COVID helyzet miatti bezártság azonban rádöbbentett, hogy hosszú ideje nem vagyok rendben ami a mentális egészségemet illeti, elkezdtem félni, hogy a szívemmel komoly probléma van, annak ellenére, hogy jártam EKG-n és szívultrahangon is az évek során, minden negatív lett. Tisztában vagyok vele, hogy a pánikrohamok okozzák a roham közbeni iszonyatosan gyors szívverést, viszont folyamatos félelmem van emiatt, gyakran figyelem a pulzusomat. Szerencsémre a legutóbbi rosszullétemkor pont rámtalált az iskolaorvos, aki beutalt pszichiátriára, mondván, hogy ez pánikroham amelyet kezelni kell. Elkezdtem járni pszichológushoz is, azonban a nagy stressz miatt önmagában a terápia kevésnek bizonyult, ezért a pszichiáter javaslatára pár napja a gyógyszer mellett döntöttem(antidepresszáns) melyet néhány hónapig kell majd szednem. Ezen felül állandó a rosszkedvem, halálfélelem, sírással társítva. Néha kedvem sincs az ágyból kikelni, pedig korábban energikus karakán személy voltam.

Mindent összefoglalva, aki járt hasonló cipőben, tudna írni személyes tapasztalatot a gyógyszerrel/ vagy terápiával kapcsolatban? Illetve arról, hogy neki hogyan sikerült kimásznia ebből a rendkívül ijesztő helyzetből.

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. máj. 17. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem ismerosom (nagyon jo baratomnak a huga) kb ugyanez a helyzet. Bar O szerencsere (meg) nem fajult odaig hogy gyogyszert is szedjen, de a pszichológus de nagyon használ.


Megoldast eloszor az online jelentett, kicsit vegre elengedhette magat. Aztan ujra kezdodtek a panikrohamok, utana pszichologus, majd masik iskola. Egyelore megint ugy nez ki hogy jonnek vissza a rohamok de remeleljuk nem. A pszichológus is annyit tudott tanacsolni hogy probalja idezem "leszarni" az iskolat. Nyilvan igaza van mert annyira nem fontos az iskola hogy a testi epseged ramenjen, masreszt pedig a baratait javasolta, illetve hogy pasizzon be. Ezek elterelik a gondolataidat. En is hasonlot mondanek. Probalj visszavenni a "tokeletesseg"bol. Mert nem eri meg hidd el... Ha 30 evesen elpatkolsz mert olyan idegrendszered lesz. Ez mar most nem eri meg, en a szuleid helyebe iratnalak at azonnal egy gyengebb iskolaba.

2021. máj. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én esetem ugyan bem ennyire durva, de néha nálam is van, hogy szinte depressziós vagyok.


Ilyenkor előszedem valamelyik hobbimat, kicsit segít.

2021. máj. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ugyan a depresszió és a szorongás volt az, ami erősebb volt, panikrohamom ritkábban jött elő. Nekem is sajnos magában a pszichiterapia nem volt elég, igy pszichiaterhez kerültem. A gyógyszer a tüneteimet nagyon szépen elnyomta, igy végre terápián ott tudok lenni 100%osan, es most, nagyjából fél eve tolom, mostanában erzem, hogy már nem csak az antidepi fogja vissza a tuneteket, hanem a terápia is kezd hatásos lenni. Most úgy néz ki, nyár vége fele, pszichiaterrel megbeszeltek szerint elkezdjuk elhagyni az antidepit, de a terápia még menni fog tovább.


Szoval hajra, a gyógyszer ideiglenesen tényleg nagy segítség, (elso 2-3 hét nem lesz a legjobb, de egyre jobban fogod érezni magadat utana!).

De csak akkor, ha rendesen tolod mellette a terápiát! Az a valós es hosszutavon jo megoldás. Hajrá! Jo lesz minden :)

2021. jún. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!