Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 10 év után hogy tudnám egyedül...

10 év után hogy tudnám egyedül leküzdeni a szorongásomat?

Figyelt kérdés

10 éve nagyon erősen szorongom. Számtalan pszichológust/pszichiátert jártam be. A kaput most az tette be, hogy a mostani pszichiáterem felírt egy gyógyszert, amitől érezhetően rosszabbodott az állapotom, de olyan szinten, ami már nem volt normális, szóltam neki nem törődött vele.


Le kell küzdenem ezt az egészet. Régen boltba sem tudtam menni sem tömegközlekedni. Az alapvető élethelyzetek (mint például a boltba menés, telefonálás) során elkezdek remegni, és majd kiugrik a szívem, szorít a gyomrom. Régen rengeteget hánytam a stressztől. Most jutottam el oda, hogy megállj. Ma lett volna egy program, amire el szerettem volna menni, de nem merek, így lemondtam. Illetve volt egy vizsgám ma, és egész este remegtem, nem aludtam, és reggel azt hittem elájulok.

Most jött el az a pont, hogy elég, hogy mennyi lehetőséget pazarlok el a szorongásom miatt.

Változtatni akarok. Akaraterőm még 10 év után is van, nem fogadom el, hogy ez örökké kísérteni fog. A segítségeteket kérem.

Ki hogyan küzdötte le? Mindig rossz történeteket hallani, de szerintem sok sikertörténet is van. MIndenkinek érdekelne a tapasztalata, aki szembe nézett ezzel az ördögi betegséggel. 10 éve keresem a kiutat, és ki akarok jönni.

A pszichológusoknak nem is tudom már mennyit fizettem...

A pszichiátereket meg többnyire nem érdeklem, van, hogy azt kapom, hogy rajtam nem is látszik, hogy szoronganék. :)


2021. jún. 10. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. Én nem ilyen problémával küzdök, de láttam a digi worldön egy olyan műsort, ami lelki szorongásokról szólt és a terápiáról. Japán módszer, lényege, az "erdőfürdőzés". Ami azt jelenti, hogy időnként kimennek az erdőbe, ahol csend és nyugalom van, és vannak ágyszerű tárgyak, amire le lehet feküdni, és el lehet lazulni, közben a terapeuta fuvolázik, tudod ilyen meditálós dallamon.

Ez itthon nem divat, de ha ellátogatsz a természetbe, lefekszel egy pokrócra és kikapcsolod magad, átadod magad a természetnek, talán segít.

2021. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a problémám, ide írok, hogy majd vissza találjak
2021. jún. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem nem sikerült csak a gyógyszer ami csökkentette.

Nem találkoztam még olyan pszichiáterrel akit ne érdekelt volna amit mondok,mint akit te írtál,remélem nem is fogok. Nem örülök a gyógyszernek,de úgy vagyok vele hogy nagyon nem mindegy milyen az életminőségem,így inkább szedem.

Egyébként az ilyen gyógyszerek az első időben fokozzák a problémát ezért szoktak adni mellé átmenetileg nyugtatót.Nem lehet,hogy nálad is ez történt? Ez volt az első gyógyszer amit szedtél?

2021. jún. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Citalopram (20 mg, Sandoz) nekem segít a szorongáson.
2021. jún. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nálam a legelsőnél kaptam mellé nyugtatót

(Az Escitalopram volt, mellé Xanax meg Frontin).

A Xanaxpt és Frontint el kellett hagynom pár hét után, viszont aludni semmit nem tudtam, ezért kaptam Mirzatent. Az Escitalopram reggel fél, Mirzaten este fél.

Viszont olyan rosszul lettem, hogy szóltam az orvosnak, de nem érdekelte. Írtam ki erről kérdést is korábban. Olyan tünetek jelentek meg ami nem normális és a családom szerint is kibírhatatlanul viselkedtem, hozzám sem lehetett szólni.

Ezlrt most új orvost keresek, de érdekel, hogy önerőből mit lehet tenni. Le fogjuk küzdeni, és elég motivált vagyok, gondolkoztam arról is, hogy könyvet írok erről, nem fogok bele törődni abba, hogy ez normális.

2021. jún. 10. 16:20
 6/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok,nekem is csak a 3. gyógyszerkombináció ami bevált. Én a helyedben ezen az úton haladnék tovább,orvos és új gyógyszer. A leírtak alapján nem egy kisebb szorongással küzdesz,ezt egyedül legyőzni nem tudom hogyan lehet.Mindenesetre drukkolok.

Reggel Citapramot szedek 30mg és estére Yarocent 45mg.

2021. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalatodat.

Ha nem probléma, megkérdezném, hogy neked mennyire segítettek a gyógyszerek? Tehát mennyire volt komoly, és gyógyszerrel mennyire lett jobb?


Én gyógyszerpárti vagyok, csak érdekel, elég optimista vagyok, hogy leküzdjük ezt a kemény betegséget.

2021. jún. 10. 16:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es hozzászóló vagyok. Nekem a pszichológus adott pár Frontint, amikor nagyon rossz lelkiállapotban volta, öngyilkossági gondolatokkal. Na a Frontin nagyon nem vált be nekem!! Lehet neked is a Frontinnak volt rossz hatása nem a citapramnak.

Utána pszichiáter felírta a Citapramot. Azóta azt szedem 9 éve. A Sandoz márka a jó, egyszer másikat adtak mert nem volt a gyógyszertárban, de a Sandoz-os a legjobb.


Az Escitalopram hasonlít a Citapramra, az csak az egyik enantiomert tartalmazza, amelyik a hatásért felel, ezért abból 10 mg tudja ugyanazt mint citapramból 20 mg. Mert a Citapramban felerészben a másik enentiomer vegyület van, aminek sokkal kiseb a hatása, de valahol meg azt olvastam, hogy az ellensúlyozza a másik enentiomer hatását, tehát még lehet hogy jó is!


Én is szorongtam kamaszkoromtól felfelé végig, könnyebb lett volna ha 30 éves korom előtt tudom, hogy a gyógyszer képes jelentősen javítani.

Munkaképességemet is javítja, a pszichoszomatikus tünetem ha nem szedem a puffadás, az is elmúlt tőle. Utcán, tömegeben gyengének érzem magam, de a szedés következtében ez is teljesen elmúlt.


Plussz jelentős kiegyensúlyozó hatású az istenhit nekem. Az még a gyógyszermellékhatást is semlegesíti, azt írja a papírja, az öngyilkossági gondolatokat felerősítheti a gyógyszr (főleg a hozzászokás 2-3 hetében), na ez mivel hívő vagyok, teljesen kioltódott.

2021. jún. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Alvásgondjaim nincsenek, a Citapram mellett akár 14-15 órát is képes aludni az ember, mert fáradékonyabbá tesz.
2021. jún. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1 vvagyok, most is van ez a műsor a digi worldon, ha gondolod nézd meg.
2021. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!