Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azok akik egyedül élnek: ti...

Azok akik egyedül élnek: ti éreztétek káros hatását a magánynak a mentális egészségetekre?

Figyelt kérdés

Egyedül élek pár éve és kicsit olyan, mintha kezdenék mentálisan egyre jobban leépülni (hozzáteszem, hogy sose voltam ilyen téren a toppon).

Azért vagyok kíváncsi egyébként mások tapasztalataira, mert nem tudom eldönteni, hogy az állapotom romlását csak a kialakult körülmények okozzák, vagy más?


Ti akik szintén egyedül éltek: milyen negatív dolgokat vettetek észre magatokon? Lassult a gondolkodásotok, vagy esetleg depressziósabbak, ingerlékenyebbek lettetek? Vagy semmI?



2021. jún. 20. 17:26
A kérdező szavazást indított:
Egyértelműen ront/rontott a mentális egészségemen az egyedül élés.
Semmi hátránya nem volt ilyen téren az egyedüllétnek.
20 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Is-is. Már 3 éve élek egyedül húszon éves lányként, és úgy érzem hogy egyrészt jó, másrészt viszont hosszútávon szellemileg megterhelő. Előfordul, hogy elfelejtem a szavakat, mert van olyan, hogy 1 hétig konkrétan senkivel sem beszélek. A munkám persze intellektuális mindig frissen tart, de mentálisan kimerítő, és nincs ahol hely vagy kapcsolatom, ahol megfelelően meg tudnék pihenni.


Arról már olvastam valahol, hogy a fizikai egészségünkre hatással lehet a magány, ezért gyakrabban fordulhat elő a korai demencia, megnő az Alzheimer kialakulásának az esélye, stb. Ha aggódsz, mindenképp menj egy orvoshoz preventív vizsgálatra.

2021. jún. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elnézést, picit siettem, és csináltam néhány hibát, tehát: *intellektuálisan mindig frissen tart *nincs olyan hely vagy kapcsolatom.
2021. jún. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyi hátránya van, hogy megszoktam azt, hogy mindent úgy csinálok ahogy én akarom és ha másokhoz kell igazodni az egyre nehezebben megy.
2021. jún. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elso, ugyan ezeket tapasztalom en is. Es te nem aggodsz a korai demencia miatt? Illetve en is most kezdtem bele fel eve egy szellemi munka/tevekenysegbe es nekem is erezhetoen javult az allapotom tole, de meg mindig nem olyan, mint mikor nem egyedul laktam. Te mennyit vagy egyebkent otthon egyedul, es vannak barataid?
2021. jún. 20. 17:55
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Alapvetően nem éreztem negatív hatását mert ettől függetlenül bárkit át tudtam hívni, vagy elmenni valahová társasági életet is élni de a járvány miatti korlátozásokkal eltelt 1 év azért durván megborított.
2021. jún. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4

" Es te nem aggodsz a korai demencia miatt?"

Az egyedül élésnek semmi köze a demenciához. 8 évig egyedül éltem és nem lettem demens. 5 éve vagyok házas van 2 gyerek, amióta családom van viszont masszív leépülést tapasztalok.

2021. jún. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, eloszor nagyon rosszul ereztem magam a magany miatt. Ingerult voltam, h nem tudtam a gondolataimat es erzeseimet massal megosztani. Mas gondolatai még jobban erdekel engem. Hianyzott az a kapocs az emberekkel. Szerintem koncetralni is alig tudtam es nem akartam semmit se csinalni. Nem erdekelt semmi es volt amikor egesz nap sirtam a magany miatt. Enni sem volt kedvem. Ertektelennek es vegtelenul unalmasnak hittem magam. Aztan elegem lett ebbol es mindent leszartam. Ezt fel ev alatt tudtam elerni. De a legkomolyabban nem erdekelt az, hogy egyedul vagyok. Amugy is introvertalt vagyok, tehat egy extrovertaltat valoszinuleg jobban megviselt volna, mint az en helyzetem. Csaladommal is ritkan beszeltem. Most jol vagyok. Nyilvan, jobb lenne, ha hus-ver emberrel tudnék oszinte baratsagot kialakitani, sokat nevetnenk, szorakoznank, es megosztanam vele a dolgaimat, vice-versa persze. De igy is jo. Onismeretre forditom es megalapozom a jovom.

Par napja pedig interneten megtalalt egy ember, aki non-stop erdeklodik irantam azota. De ezt szerintem ugy ertem el, hogy egyedul is boldog vagyok es nem sugarzom ki magambol a negativat, ezt biztosan mas is megerzi es erdeklodni fog egy viszonylag pozitiv eros ember irant. Nekem ez a tanacsom. (Amugy veletlen talalt ram ez az ember. Semmilyen barat kereso appon nem vagyok)

De a legfontosabb, hogy hasznald ki az egyedulletet, mert kitudja mikor lesz az utolso alkalmad arra, hogy ujra totalisan egyedul légy onmagaddal. Nem olyan borzalmas ez. Csak magaddal vagy, magaddal torodsz, beszelgess magaddal. Igen, lusta vagyok ekezetekkel irni.

2021. jún. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4: első vagyok. Vannak barátaim, akik inkább közeli ismerősök, mint barátok. Mindenkinek megvan a saját élete, sokan házasodnak, babát várnak/terveznek, én pedig a karrieremet építem, szóval a szociális életről valamennyire le kell mondanom. Persze ez nem kifogás, alapvetően is nagyon kevés emberrel érzem jól magam, és inkább választom a magányt, mint egy fárasztó társaságot. Mindig egyedül vagyok, a családommal ritkán találkozom, a covid óta nem is láttam őket, mert külföldön élek.
2021. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Most miért kell lepontozni ha leírom, hogy rosszul éltem meg ezt az egy éves járványidőszakot egyedül a lakásban? :D
2021. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

7: valahol átérzem a helyzeted, csak nem szabad végletekbe esni. Én mindenkinek ajánlanék 1-2 év egyedüllétet az önismeret fejlesztése miatt. Tuti kevesebb elhamarkodott, konfliktusokkal teli párkapcsolat lenne. Nem szabad félni a magánytól. Sok ismerősöm el sem tudná képzelni, hogy egyedül éljen (gyakran vissza is hallom, hogy milyen erős vagyok, pedig nekem ez a normális). Szerintem a magánytól való félelem vezet a rossz párkapcsolatok kialakulásához.

Ha viszont valaki alapesetben, leszámítva a covidot 3 vagy 5 évnél tovább él egyedül, az sajnos a leépülés kockázatával jár. Muszáj építeni legalább a munkakapcsolatokat, vagy minőségi időt tölteni valakivel, ami nem a felszínes beszélgetésekkel ér véget.

2021. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!