Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme segítséget kérni,...

Mi értelme segítséget kérni, ha nem változik tőle semmi?

Figyelt kérdés

Párszor már kértem segítséget öngyilkossági gondolatokkal, be kellett feküdnöm a pszichiátriára.

De sosem lett jobb tőle. Volt, hogy kifejezetten rosszabb lett a bezártságtól, és attól, hogy ott sem érdekelt senkit, hogy élek vagy halok.

Miért kérjek ismét segítséget, ha tudom, hogy semmi esélyem egy boldog, teljes életre, és soha senkit nem fog igazán érdekelni, hogy mi van velem, és senki nem fog gondolni rám, ha meghalok?



2021. júl. 5. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Tudom, hogy kegyetlenül hangzik, de akkor lesznek melletted azok az emberek, akikre vágysz, ha te is jól leszel.


Most nagyon eltávolodtál önmagadtól. Egyedül érezheted magad. Kívánom neked, hogy erősödj meg annyira lelkileg, testileg, szellemileg, hogy soha ne kerülj vissza a pszichiátriára!

2021. júl. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Nem lelhetsz másban menedékre."

Te magad legyél a biztonságos bázis.

Lehet, hogy sok év munkája lesz benne, de hidd el nekem meg fog térülni.


Minden illúziódat felszámolod, szembe nézel a félelmeiddel és erős leszel. Nem lesz hányingered a valóságtól.

2021. júl. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
"ott sem érdekelt senkit, hogy élek vagy halok." Nincs élő rokonod? Ha vannak, miért nem tartod velük a kapcsolatot? Minden egyes embernek CSAK annyi kapcsolat van, amennyit ő aktívan fenntart. Magától semennyi.
2021. júl. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Ha már feküdtél bent akkor van kezelőorvosod, aki az utolsó bentlét után nem engedte el a kezed: kontrollra, gyógyszerfelírásra jártál, olyankor beszélgetés is volt. Kérj időpontot tőle!


A semmi esélyed gondolatra: ha sok esélyed lenne sem biztos, hogy megvalósulna és minimális (ha úgy tetszik semmi) eséllyel is megvalósulhat. Mindannyiunknak csak utólag derül ki, hogy jó lóra tettünk vagy sem. Ugyanolyan vagy, mint bármelyikünk, ez adjon erőt!

2021. júl. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
A kontroll kb. 3 perc.Szedi a gyógszereit?Jól van?Dolgozik?Megél valahogy?Igen.Akko' felírjuk a gyógyszerket és adok egy időpontot három hónap múlva talákozunk.Ez az állami "kezelés".
2021. júl. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Szia!

Próbálj keresni egy olyan embert, akivel fel tudod építeni a jövődet. Bárki, aki segít. Olyan nincs, hogy értelmetlen, céltalan az életed. Gondolj az álmaidat (akár régikre) és kezd el megvalósítási őket.

Kérlek nem tegyél semmi rosszat önmagaddal!

2021. júl. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

"semmi esélyem egy boldog, teljes életre"

Van rá esélyed, csak most még nem úgy látod. Ne a tökéletességet keresd, hanem örülj annak, amid van. Pl. van neted, ez is segíthet segítőket, akár barátokat is találni.

2021. júl. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1# Szóval ha szarul vagy addig senkit sem érdekelsz semmilyen szinten mivel a "jobb kedvre derítés" munka és ezt a minimális áldozatot nem hajlandóak meghozni érted azok az emberek akik ha javulna az állapotod máris "támogató" közösséged lenne.


Milyen kedves népek...

2021. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Én senkire nem számíthattam a szüleimen kívül mikor padlón voltam.
2021. aug. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8# Én még azokra sem.
2021. aug. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!