Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért romolhatott fiatal...

Miért romolhatott fiatal korban így le a rövidtávú emlékezetem és koncentrációképességem, és hogyan szerezhetném vissza?

Figyelt kérdés

Már egy ideje látom magamon a tüneteket. Félbehagyok mondatokat és el kell gondolkoznom a folytatáson sokszor, mert jár az agyam közben is. Gondolkodnom kell, hogy mi volt tegnap, tegnapelőtt, mert nem ugrik be valahogy egyből. Ha filmet nézek, kevesebb marad meg, mint régen, újra össze kell rakosgatnom a dolgokat fejben, nem kapcsolok olyan gyorsan. Ha könyvet olvasok, mire a mondat végére érek, nem tudom felidézni pontosan az elejét.


Rég megtanult dolgokra jól emlékszem, meg amúgy mindig jól vágott az eszem és sokoldalúan művelt vagyok, de valahogy az utóbbi években mintha leépült volna az agyam. 29 éves vagyok.


2021. aug. 31. 20:06
 1/8 anonim válasza:
74%

Elég sok minden miatt lehet, pl. az egyik oka a felgyorsult életmódunk. Hozzászoktunk, hogy konstans kapjuk az ingerületeket a kütyüinktől, így az olyan médiumok, mint pl. a könyvek vagy a filmek már túl "lassúnak" számítanak az agyunknak, így kiesnek bizonyos részleteket.


Javaslom, hogy próbáld meg csökkenteni az elektronikus eszközök használatát, és próbálj meg mélyebben elmélyedni egy könnyebb hangvételű novellában.

2021. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
88%

Próbálj meg az alapszükségletekre is figyelni:

rendszeres mozgás

megfelelő folyadékbevitel

rendszerezett kb 8 óra alvás minden nap

2021. aug. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Sok dolog okozhatja, de a legnagyobb valószínűsége annak van, amit az első válaszoló adott. Memória és koncentrációromlás tipikus tünete a digitális eszközeink túlzott használatának.
2021. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos én is egyre többet tapasztalom ezt. Gondolom nagyon sok emberrel előfordult már hogy mondjuk bezárta az ajtót, majd egy perc múlva elgondolkodott, hogy vajon bezárta-e. Velem ugyanez van, csak sokkal gyakrabban, bármilyen témában. Sokszor azt is elfelejtem amit előtte pár másodperccel mondtak nekem, és rettentő kínos tud lenni.

Én most logikai játékokkal próbálok kompenzálni (puzzle, memóriajáték, hasonlók), de csak nemrég kezdtem, így nem nagyon tapasztaltam még javulást. Mindenesetre egy próbát megér neked is szerintem.

20/L

2021. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez. De nekem neha gondolataim es otleteim sincsenek. Az meg zavarobb.


Nekem ami segitett az az antidepresszans, szoval innen kovetkeztetve vagy szorongas vagy depresszio allhat a hatterben nalam es valszeg nalad is.


A depresszio gyakran okoz meglassult gondolkodast a szorongas pedig bizonyitottan rontja a memoriat es a koncentraciot. A sport ami ezeket jol javitja, mind a szorongast mind a depit. Alapvetoen en ezt javaslom, nekem a gyogyszeren kivul meg ez valt be. Illetve mikor nekialltam uj dolgot tanulni akkor is javult, de ott szerintem a rendszeresen vegzett tevekenyseg javitott a hangulatomon. Lett celom. A memoria jatekok nekem nem valtak be.


Depressziokor elvileg ugye csokken a szerotonin szint ami az agysejtek kozotti kommunikacioert felelos. Gondolom nem kell kifejtenem, h ennek milyen hatasai lehetnek. A stressz hormon meg oli az agysejteket, foleg az amygdalat. Asszem ezt se kell parhuzamba allitanom a szorongassal. :) Nekem a gyogyszer segitett, de nem ez az egyetlen ut. Csak nekem mar annyira rossz volt az allapotom, h masra nem volt lehetosegem. 21/F

2021. aug. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha sok elektronikus dolgot használsz, akkor amiatt. Én épp most próbálom helyrehozni a problémát. Gyerekként nagyon gyorsan vágott az eszem, a memóriám is nagyon jó volt. Aztán videójáték-függő lettem és nagyon leromlottak a jegyeim. Abból sikerült kijönni, de utána meg a telefonra függtem rá. Szívom magamra a sok barom contentet. Rengeteget romlott a memóriám, tanulni is baromi nehezen tudok, a helyesírásom sem olyan tökéletes már, mint régen.

Az olvasás nekem segít, sokat javultam amióta újra leülök egy csendes helyre, teázgatok és jó mélyre eldugom a telefont.

2021. szept. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Antidepresszánst én is szedtem, többet kipróbáltam, de számomra egyik se hozott komoly változást.
2021. szept. 1. 11:32
 8/8 anonim ***** válasza:

A fentebbi válaszokkal tökéletesen egyet értek. Az elsö , amit szerintem tenned kell, az a sok elektronikus eszköz mellözése, legalábbis egy idöre. Nyugtato, lassu jol megválasztott zene, vers tanulása, fejben számolás, régebb történt események gyakori felelevenitése. Ezeken kivül még sok egyéb memoria fejleszto modszervan, bármelyik hasznos lehet.

És soha ne ismerd el, hogy feledékeny vagy, föleg saját magad elöt ne.

2021. szept. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!