Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-ok... Ti is ennyire...

Borderline-ok... Ti is ennyire szélsőségesen gondolkodtok, cselekedtek?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, nálam ez már kóros... Évszakokból csak a telet és a nyarat szeretem, az őszt és a tavaszt utálom. Ruhákkal is így vagyok, vagy p*csagatya, vagy teljesen hosszú. Vagy vállpántos top, vagy kézfej feléig érő hosszúujjú. Ha alkohol, akkor vagy semmi, ha mégis, akkor már csak a hányás szab határt. Ha beszélgetek valakivel, egyszavas rövid mondatokban válaszolok, vagy be nem áll a szám. Arról nem is szólva, hogy akármikor fekszem le, és esetleg sikerül is aludni, akkor vagy délig alszom, de ha mégse, akkor az azt jelenti, hogy egész éjjel fent vagyok, kihagyok egy egész alvásciklust (szeret kattogni az agyam). A háztartást úgy végzem, hogy egy ideig megesz a kosz, mert tojok rá, aztán rámjön a hoppáré, és képes vagyok 5-6 órát megállás nélkül takarítani. De fogalmam sincs, hogy van hozzá energiám a tespedés után, de valahogy mégis van. Ha evésről van szó, akkor is a "mindent, vagy semmit" elvet vallom. Rengeteg ilyen példát tudnék még felsorolni, egyelőre válaszokat várok, ki van még ilyen eszement helyzetben, mint én? És szeretnék még kérni valamit, ti hány évesnek tippeltek engem?

2021. okt. 24. 08:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
54%

És erre nekem még van egy OCD-m is, plusz krónikus depresszióm.


16 lehetsz max.

2021. okt. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen nem kaphatott volna borderline diagnózist.
2021. okt. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
0%
Az OCD az komolyabb, és már 12 évesen diagnosztizálták nálam.
2021. okt. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
76%
Abban igazad van előttem szóló, hogy hivatalosan személyiség zavart csak 18 felett lehet diagnosztizálni,de annyira korán "érnek" már, hogy szerintem neki világos, hogy abban szenved.
2021. okt. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nos, 27 éves leszek...
2021. okt. 24. 18:48
 6/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Én gondoltam, hogy 20-30 közötti vagy, kérdező. A kérdésre válaszolva, én is 27 leszek, és hasonlóan szélsőséges vagyok, szintén ezzel a személyiségzavarral diagnosztizáltak.

Sok év terápia segít, meg sokaknak gyógyszeres kezelés is csökkenti az impulzivitást. Az általad leírt tünetek egy része szerintem az. Meg a hangulatingadozásra is nekem beváltak gyógyszerek.

+ Meg kell tanulni együtt élni bizonyos tünetekkel, és nem hibáztatni magad mindenért, és törekedni kell a viszonylag stresszmentes környezetre.

Az is jó, ha támogató emberek vesznek körül. Ez valamennyire elengedhetetlen, mert minket sok dolog "triggerel".

Amúgy jó, hogy ennyi mindent felismersz. Öltözködésben, vagy apróbb dolgokban próbálj jobban törekedni az átmenetre, pl. öltözködésben egy átmeneti stílusra, ami nem túl kihívó, de nem is túl visszafogott. Hátha ez segít majd a gondolataidat is kicsit formálni, de ha nem megy, ne erőltesd.

Kitartást!

2021. okt. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja, az évszakok: én pl. csak a tavaszt és az őszt szeretem, de csak azért, mert érzékeny a bőröm, és se a nagyon hideget, se a nagyon meleget nem bírja. Most ez a 2 évszak már kezd egyre inkább eltűnni, úgyhogy szívás.


1-es válaszoló: arról szerintem kár vitatkozni, hogy a borderline vagy az OCD rosszabb. Mindenkinek a sajátja tűnik a legrosszabbnak.

2021. okt. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyébként járok pszichiáterhez, rengeteg gyógyszert kipróbáltam már, de még mindig nagyon szélsőséges hangulatingadozásaim vannak. Akár egyik pillanatról a másikra, szó szerint. 2-3 másodpercenként is képes váltakozni a hangulatom, gyógyszer mellett is (próbáltam már vagy 10 félét...)


A támogató emberekről: Úgy érzem, senki nem ért meg engem. Mindig van valamilyen probléma, ami nyomaszt. Pl. jelenleg most az, hogy páromnak és nekem másféle elképzeléseink vannak az életről. Ő máshol szeretne élni, de én gyűlölöm azt a helyet, soha nem is szerettem. Na meg a munkahelyek... ott hiába volna sokkal több munkalehetőség, max. ő érne vele valamit, én nem, mert ugyanúgy kirúgatnám magam azokról a helyekről is, és ha nem is hamar, de egy jó idő után ugyanúgy végezném, mint itt, hogy már szinte sehova nem vesznek fel, mert mindenhonnan kirúgattam magam. Egyszerűen jön egy kattanás, és képes vagyok kiborulni a munkahelyen, és szó nélkül lelépni... Nem tudom, már mi segítene, egyszerűen reménytelen az egész.

2021. okt. 26. 07:58
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy én is diagnosztizálva vagyok major depresszióval, azt hiszem így hívják, nem tudom, de a lényeg, hogy sajnos a legsúlyosabb formájával :( Eddig közepes volt.
2021. okt. 26. 08:00
 10/12 A kérdező kommentje:
Voltak olyan esetek is, amikor munkahelyen mások szeme láttára vágtam földhöz dolgokat, úgy kiborultam. Bár egyik esetnél egy passzív-agresszív személy hozta ezt ki belőlem, akit senki sem szeretett. Mindenbe belekötött, én meg ugye nem tudom helyén kezelni a dolgokat.
2021. okt. 26. 08:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!