Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az MBTI teszteknek van tudomán...

Az MBTI teszteknek van tudományos alapja?

Figyelt kérdés
Vagy totál maszlag és bullshit az egész.

2021. dec. 1. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Ennek nem tudományos alapja van.

Nekem ez a cucc olyan eredményt adott amiben teljesen magamra ismertem és a személyiségedről egy csomó mindent bírsz olvasni.

Szerintem ha érdekel nézz rá mert elég állat.

[link]

2021. dec. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy tudom, hogy valamilyen képalkotó eljárással bizonyították, hogy ez extrovertáltak és az introvertáltak agya máshogy működik. Ebből adódóan, gondolom, van igazság az MBTI-ben. A saját megfigyeléseim alapján pedig egyértelműen igaznak tűnik, de nyilván ezt nem tudom neked bizonyítani.
2021. dec. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mojjo ***** válasza:
82%

A pszichológia úgy, ahogy van, sikamlós lejtő. Nem egy egzakt tudomány, mint mondjuk a fizika, vagy a kémia. A személyiségelméletek, az MBTI-vel együtt pedig még a pszichológián belül is kétes dolgok.

Amennyi bizonyos, hogy nem totál bullshit és maszlag, de bőven nem is egzaktul bizonyított tudományos elmélet.

2021. dec. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Valamivel több alapja van, mint a csillagjegyeknek, de nem sokkal.
2021. dec. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Van, különben nem használnák. Hogy mennyi az értelme az már más kérdés.
2021. dec. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4:


Én jópár ismerősömet, családtagomat egyértelműen be tudom sorolni MBTI típusokba. Az más kérdés, hogy elég alaposan elmélyedtem a témában, illetve jó megfigyelő vagyok. De amit weboldalakon általános leírásként adnak az MBTI-típusokról, az valóban nem mond sokat, és tényleg horoszkóp jellegű.

2021. dec. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Úgy alapvetően a jungiánus tanok elég sikamlósak. Annyira nem alátámasztottak tudományosan, mint a poszt-freudi irányzatok eredményei. Ilyen ismeretterjesztő irodalom feelingje van inkább.
2021. dec. 2. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A teszt és az MBTI modell két különböző dolog.

A tesztek és a hozzátartozó típus leírások elég gagyik. Az MBTI C.G.Jung Lélektani típusok című művén alapul. Van reális alapja a tapasztalatom szerint ha egzaktul nem is bizonyitható.

2021. dec. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!