Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvesztettem a tőzsdén közel...

Elvesztettem a tőzsdén közel 50 millió Ft-ot. Folyamatosan öngyilkosságon gondolkozom. Van még rá esély hogy túlteszem magam rajta valaha?

Figyelt kérdés

Az egyetlen dolog ami visszatart, a szüleim, és a feleségem, hogyha meghalnék, nagyon szomorúak lennének, és biztos úgy éreznék, hogy nem elég fontosak voltak nekem. Pedig fontosak, de egy olyan kín éget belülről amit nehéz leírni. Ez az érzés ahelyett hogy múlna napról napra egyre durvább, és lassan már úgy eszem a Xanaxot mint a cukorkát.


De a feleségem szemébe se bírok nézni már hetek óta. Természetesen nem mertem elmondani neki. Nincs erről kivel beszélnem.


Régebben szerettem a természetet járni, szerettem a vicces sorozatokat, boldoggá tettek az apró örömök, azóta minden ilyen apró öröm már csak fájdalommal tölt el.


Még egy kis adalék az egészhez, hogy ha ezt valami váratlan piaci esemény miatt vesztettem volna el, mondjuk egy gazdasági válság, azt el tudnám viselni. De mindezt úgy sikerült, hogy amúgy minden racionális lépés oda vezetett volna hogy kb megtriplázzam a pénzemet (pl. ha hozzá se nyúlok) de folyamatos, szinte csak és kizárólag rossz lépésekkel egy év alatt eljutottam ide. Mondanám hogy olyan ez mint a szerencsejátékfüggőség, de itt valahogy még annál is rosszabb döntéseket hoztam, mintha mondjuk mindig allint nyomnék a legrosszabbb lapokra. Mintha valami megszállt volna ilyenkor, pontosan magam se értem mi történt, a mai napig.


De már vége, elfogyott a pénzem egy ideje, "szerencsére" hitelt nem ad a bank, és azóta folyamatosan fogy az életerőm, néha úgy érzem már öngyilkosság se kell, egyszerűen kimegy belőlem az élet, talán csak egy apró végső lökés hiányzik a végére. Ez az pénz elég lett volna egy normális életre, én még jobbat akartam, kockáztattam, elbuktam, van ilyen, de akkor minek éljek?


2021. dec. 1. 22:42
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
50%

Gondolom ez valami kriptovalutas tortenet lesz...

Ha nem tudod magad ezen tultenni, kesztetest erzel ra, hogy ujra es ujra tozsdezz, akkor keress fel egy pszichologust, o segiteni fog neked ezeket a dolgokat kezelni. Van megoldas, meg akkor is, ha most kilatastalannak latod az egesz helyzetet!

2021. dec. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Igen, kriptovaluta, tőkeáttéttel, csak azért nem írtam mert akik a lelki/pszicholóigiai dolgokhoz értenek azok nem biztos hogy értenek az ilyesmihez, meg bizonyos szempontból irreleváns (Tesla részvénnyel vagy Forex-el is megcsinálhattam volna)
2021. dec. 1. 22:53
 3/39 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egy évig csak a tőzsdézésre éreztem a késztetést, de mióta ez megszűnt, azóta a halálra.
2021. dec. 1. 22:54
 4/39 anonim ***** válasza:
11%
Adtad volna nekem a pénzt, akkor vehettem volna hitel nélkül lakást, és nem lennék 20 évre eladósodva.
2021. dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
4-es ez pont nem segít, mivel ezt magammal is megcsinálhattam volna, vagy bármelyik rokonommal.
2021. dec. 1. 22:56
 6/39 anonim ***** válasza:
65%

És most mennyi pénzed maradt?

Mert nem mindegy, hogy egy töredékét buktad el, vagy a felét, esetleg mindet...

Azért gondolom, hogy nem mindet, mert akkor tudná a feleséged és a legnagyobb problémád az éhezés lenne. (Tévedhetek is.)


Ha ezt leszámítva van annyid amiből eléldegéltek, akkor arra koncentrálj. Szar lehet, de ha belegondolsz a pénz önmagában értéktelen.

2021. dec. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
59%

Én 1,5 millát vesztettem és igen rosszul érintett...

A legfontosabb, h állj le! Ne akardd vissza szerezni, mert csak még több bukó lesz. Töröldd le az accontodat minden ilyesmi oldalról meg az appot a telódról.

A xanaxot hagyad, valami természetesebbre térj át, citromfű ilyesmi, nézz szét a neten.

Ha ez az 50 milla nem tűnt fel otthon, akkor nagyon szerencsés vagy.

2021. dec. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
31%
A szenvedélybetegség kellemetlen.
2021. dec. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
69%
Menj ki a természetbe, mint régen. Egyrészt megnyugtat, másrészt rádöbbent hogy mennyire nem számítanak a kis porszem problémáink.
2021. dec. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Azért nem tűnt fel (még) mert külön számlánk van. Ez a pénz megtakarítás, örökség, stb. Korábbi tőzsdés nyereségeim (amikor még nem szállt meg az őrület, csak évről évre gyarapodott a pénzem).


Kocsira féltretett pénz stb.


A feleségem egyrészt kevesebbről tud, másrészt úgy tudja hogy hosszú ideig nem tervezem még kivenni ezt a pénzt, legalábbis évekig.

Bármennyire is úgy tűnhet hogy szemét módra eltitkoltam előle ezeket, szinte soha nem az a cél lebegett a szemem előtt hogy mit veszek belőle magamnak, hanem hogy neki, miket fogok venni majd, azontúl, hogy v égre egy normális házunk lehetne...


Éhezni nem éhezünk, van állásom. De gondolom tiszta sor, hogy ennyi pénzt munkával, nem kevés idő újra összespórolni.

2021. dec. 1. 23:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!