Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elképzelhetőnek tartjátok,...

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy depressziós állapototokban rövidebb-hosszabb ideig együtt szeretnétek élni sorstársakkal?

Figyelt kérdés
Én arra gondoltam, hogy csak és kizárólag az segítene, ha kiszakadnék a jelenlegi életemből. Romantikus gondolataim támadtak, hogy egy kis közösséget alkothatnánk valahol vidéken. Tudom, hogy nagyon naiv és gyermekded az elképzelés, de arra gondoltam, hogy állatokat lehetne tartani, növényeket lehetne termeszteni, stb. stb.

2021. dec. 16. 21:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg nem hiába voltál ott, hanem meggyógyultál (legalábbis tartósan tünetmentes lettél), különben semmi értelme nem volt.
2021. dec. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem gyógyultam meg. Két részletben voltam kórházban és a második részlet vége táján kaptam egy antidepresszánst, amitől sokkal jobban lettem. Úgy jöttem haza, hogy egész jól (sőt, nagyon jól) voltam. Sajnos úgy alakult, hogy a gyógyszer elvesztette a hatását.


De amúgy teljesen megértem a kételyeket és nyilván nem lenne jó sok betegnek együtt lenni, ugyanakkor azt érzem, hogy segíteni szeretnék magamon és másokon is, egészen különösen a tizenévesek miatt vagyok nagyon elszomorodva, hogy egy ilyen rossz dologgal egyedül kell küszködniük. Én csak 40 felett lettem depressziós.

2021. dec. 16. 22:58
 13/18 anonim ***** válasza:
Merre laksz az országban? Nem lehet hogy ha lenne egy két jó kapcsolatod, barátságod az is segítene?
2021. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Carl Gustav Jung megfigyelése a 35 felett fellépő depresszióról:


„Életük delén, azaz 35 éven túli pácienseim közt egyetlen egy sincs, akinek végső problémája ne a vallásos lelkiség volna. Végső soron mindegyik abba betegszik bele, hogy elvesztette azt, amit eleven vallások mindenkor megadta híveiknek, s egyikük sem gyógyult meg igazán, aki nem nyerte vissza vallásos lelkületét, aminek természetesen semmi köze felekezethez vagy egyházi hovatartozáshoz.”


„Osztom azt a meggyőződést is, hogy az igazi vallásosság a legjobb gyógyszer minden lelki szenvedésre.”


"A vallás a lélek el- és felismerése, és egyszersmind a lélek lényegének megnyilatkozása és megnyilvánulása. - A nagy összefüggés elvesztése a legfőbb neurotizáló tényező."


(Gondolatok a szenvedésről és gyógyításról)

2021. dec. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. A lelki-spirituális-vallásos útkeresés nálam NAGYON erősen jelen van, de az a helyzet, hogy képtelen vagyok elhinni, hogy egy ép elméjű, normális isten ilyen helyet teremtett volna, mint a Föld. Hajnalban ezen gondolkoztam, hogy egyetlen tippem az lenne, hogy isten egy merőben idétlen pillanatában kísérlet gyanánt hozta létre a Földet és rajta az életet és ezzel párhuzamosan más bolygókon is teremtett életet és most azt nézegeti, hogy melyik helyen hogy alakulnak a dolgok. Bár elképzelni nem tudom, miért lenne ez jó neki...
2021. dec. 18. 11:14
 16/18 anonim ***** válasza:
Isten létezik, ez tuti biztos. Logikai rendszerekkel foglalkozok, erről írok könyvet. Logikai rendszer: elemek, és köztük levő kapcsolódási típusok halmaza. Spontán logikai rendszer: hatás vagy hatások következtében alakul ki spontán módon, azaz nem akaratlagosan. Tudatos logikai rendszer: egy cél elérése érdekében tudatos döntésre képes élőlény hozza létre. Alapfunkció vagy elsődleges funkció: a cél, aminek az elérésére az adott logikai rendszer létrejött. A logikai rendszerek halmaz tulajdonságúak, mivel elemek és kapcsolódási típusok halmaza. Egy spontán rendszernek a halmaz tulajdonságok miatt nem lehet tudatos alrendszere. Azaz, ha az emberi szervezet magától, spontán módon alakult volna ki, teljesen magától, akkor az emberi szervezetben a szerveknek nem lehetne elsődleges funkciója, azaz alapfunkciója. Márpedig a tüdővel lélegzünk, a szív feladata a vérkeringés fenntartása, stb. Ha a szerveknek alapfunkciójuk van, márpadig van, akkor az a rendszer (az emberi test) tudatos rendszer, mivel az alrendszerei tudatos rendszerek. Vagy tudatos és spontán rendszer keveréke, azaz vegyes rendszer, de tisztán spontán rendszer nem lehet. Azaz tudatos döntési folyamatra képes élőlény hozta létre. Többet is tudnék mondani, de tutira őrültnek hinnétek. A magánvéleményem nekem is az, hogy a föld nevű bolygó jól el van cseszve, de én is depressziós vagyok.
2021. dec. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
48%

#16 igen az eszmefuttatásod számomra legalábbis, elfogadható. Ugye a DNS pl

Vajon létezik Isten? Mit mond erről a DNS-ünk?

[link]


És mit szólsz a "kumulatív érvelés"-hez: Peter Brown Hihetünke az evangéliumokban c. könyvének 88. oldalán olvastam. "A kumulatív érvelés azt jelenti, hogy bár az egyes önálló érvek nem döntőek, együttes értékelésük egy erős érvhez vezet."


No és milyen érvek kummulálódnak (ez már nem a könyv témája, mert az egy teljesen egyedi oldalról vizsgálta az evangéliumokat, a történelmi hitelesség jegyei szempontjából, megéri beszerezni)


Számomra három érv együttállása teszi Jézust így a kereszténységet hitelessé. Jézus:

- magas szellemisége és élete

- csodákat tett, feltámadt

- ószövetségi próféciákat és szimbólumokat teljesített be


Ha ez utóbbiakból csak egy kettő lenne, még mondhatnánk "belemagyarázásnak" de nem egy kettőről van szó. S itt megint belép a kummulatív érvelés. Ajánlom beszerzésre: Dér Karalin: Próféciák a Messiásról (Kairosz)

John Misel: Isten e Jézus c. kis könyvecskéje is jó.

2021. dec. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
48%

Bocsánat, késő van, rosszul mondtam a könyv címét:

Peter J. Williams

Biztosak ​lehetünk az evangéliumokban?

2021. dec. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!