Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jól sejtem, hogyha egy kedves...

Jól sejtem, hogyha egy kedves ismerősöm végezni akar magával, akkor ezt a döntését nem vagyok köteles tiszteletben tartani?

Figyelt kérdés
Mármint én nagyon annak vagyok híve, hogy a másik döntését tartsuk tiszteletben. De ha ez a döntés az öngyilkosság, szerintem nem szabad tiszteletben tartani, sem pedig elfogadni, hanem segítséget kell nyújtani

2021. dec. 26. 02:15
 1/8 anonim válasza:
97%
nyilván nem szabad hagyni neki..
2021. dec. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megakadályozni nem feltétlenül tudod, lebeszélni róla mindenképpen kell. A tiszteletben tartani kifejezés ebben az esetben értelmezhetetlen.
2021. dec. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Így van! Magyarországon az életed felett nincs önrendelkezès! Akadályozd meg, ahogy tudod.
2021. dec. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Hívd fel a háziorvosát, mondd el neki. Neki van kompetenciája tenni valamit.
2021. dec. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
4-es háziorvos mit tud tenni?
2021. dec. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Tud vele beszélni, ha az ismerősöd nem hajlandó vele beszélni, és a háziorvos úgy ítéli meg- a te elmondásod alapján- hogy közvetlen veszélyben van az èlete, mentőt küld és akár akarata ellenère is beviteti a kórházba. Mert az élet védelme az első.
2021. dec. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Még valami: ha a doki csak veled tud beszélni, meg fogja kérdezni tőled- valószìnűleg- a következőket: mióta gondolkodik ezen az ismerősöd, van e konkrét terve( tehát hogy hogyan fogja megtenni) van e kitűzött időpontja? Ezeket addigra tudd meg tőle, hogy hatékonyan tudj segìteni
2021. dec. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Kèrdező, hogy van az ismerősöd?
2021. dec. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!