Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet felkészülni...

Hogyan lehet felkészülni valaki halálára?

Figyelt kérdés
Még sosem halt meg hozzám közel álló rokon, úgyhogy nem volt részem még ilyesmiben. Egyedül cicám halt meg, és igazság szerint azt sem tudtam máig sem feldolgozni. Azonban most nagymamám nagyon rosszul van, és félünk a legrosszabbtól. Már most rettenetesen érzem magam, és azért is, mert apukám anyukája, és nagyon fáj apukámat ilyen szomorúan látni.Közel állok nagymamámhoz, és már most okolom magam, hogy miért nem látogattam meg többet. Érzem, hogy ha bekövetkezne a legrosszabb, én sosem tudnám feldolgozni,nem látnám értelmét az életemnek Mindig is reméltem, hogy én halok meg előbb, mint egy hozzám közel álló családtag. Remélhetőleg felépül, és nem lesz semmi probléma, de aki átesett már egy ilyenen, ti hogy tudtátok valamennyire feldolgozni, vagy elfogadni? Hogy tudtátok kicsit megvigasztalni a szülőtöket? Hogy vagytok képesek bármit is csinálni utálni és élni tovább?

2021. dec. 30. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Az élet rendje az, hogy az idősebb családtagok előbb utóbb elmennek, bármennyire is fájdalmas. Erre nincs gyógyszer, nincs csodaszer, mindenki kivétel nélkül áteli egyszer majd.


A gyász folyamata pedig szinte mindenkire igaz, olvass utána a neten.

2021. dec. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azért nem gondolhatod komolyan, hogy az lenne a normális, ha te előbb halnál meg, mint a nagymamád, meg hogy nincs értelme az életednek nélküle! Az életnek az a rendje, hogy emberek, állatok meghalnak. Ha fiatal hal meg, az tragédia. Ha öreg, akkor az történik, ami a természet rendje. Látogasd most, mondd el neki, hogy nagyon szereted, hogy mennyi örömöt szerzett neked. Nyilván fáj az elvesztése, és sokáig szomorúak lesztek, aztán megbékéltek a hiányával. Vigasztalni nem kell apukádat, egy veszteség után senkit nem lehet megvigasztalni.
2021. dec. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Nekem 16 éves koromig nem halt meg senkim, majd kb 2-5 évente a nagyszüleim, szüleim 28 éves koromig bezárólag. Apukámat 18 éves koromban vesztettem el.


A gyászt meg kell élni, sírni, hagyni hogy fájjon, emlékeket gyűjteni , dátumokat eseményekre emlékezni. Hosszú évek mire egy olyan filmet meg tudtam nézni ami rákrol szól vagy halálról. Apukám halála után nagyon mélyre kerültem, én is meg akartam halni. Nagyon elhagytam magam. Aztán volt egy pillanat amikor megértettem, hogy jobban kapcsolódok az elmúltakhoz mint az élőkhöz es6ez segített helyre billenni. Amúgy gyászban sokat segít egy pszichológus is, de vannak gyászfeldolgozó szakemberek. Hozzájuk lehet fordulni és szerintem kell is bizonyos esetekben. Lassú folyamat nehéz de van élet utána is. Képzeld csak el hány embert gyászolt a Te nagymamád és kitartott és téged tett boldoggá.

2021. dec. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Személy fontossága függő. Van amikor eldönti az ember, hogy bizonyos hozzátartozója után ő maga is öngyilkos lesz. Így nincs mitől félni. Valaki meg él tovább. Minden élethelyzet függő.
2021. dec. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok.Nem is tudom, én azért is látom olyan nehéznek ezt a dolgot, mert annyi mindent megtettek értem a nagyszüleim kiskorom óta, és én az élet értelmét/szépségét mindig is az emberi kapcsolatokban láttam. És bár szeretek a barátaimmal lenni, de a család az, ami igazán ott van mindig melletted, így mindig ők jelentették nekem a legtöbbet. Egyszerűen úgy érzem, ha elkezdek elveszíteni valakit, akkor már nincs megállás, és egyre csak elvesznek azok az emberek, akik értelmet adnak az életemnek. Meg féltem apukámat is, hogy hogyan tudja feldolgozni, valamint nagypapámat is. Én úgy érzem, hogy az öregek/idősebbek már igazán csak jót érdemelnének, és nagyon elszomorít, hogy őket is mennyire megviseli most ez a helyzet
2021. dec. 30. 00:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Abba gondolj bele, hogy ha ennyi jót tanított neked, akkor biztos nem azt akarná, hogy eldobd az életet. Ha én öreg lennék, ezt biztos el is mondanám az unokámnak. Ne ilyen irányban gyászolj!
2021. dec. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyász ott tud visszafordulni az életbe amikor azt megértjük, hogy ők is látnak minket és azt szeretnék hogy boldogan éljünk azzal a tudással amit ők adtak. De ide eljutni idő, a gyászon csak az idő segít. Viszont rossz hozzá állás közben a te halolodon gondolkodni, mert csak behuz mint egy spirál. Rohadtul fáj de hagyni kell hogy fájjon és egyre emlékezni közben : lesz jobb megha úgy érezzük h ez lehetetlen is
2021. dec. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Évekkel később fogsz rájönni milyen szerencsés vagy,hogy ismerhetted a nagyszüleidet.van aki 2eves korától felarva,van aki később lesz árva.te megélhetted azt amire sokan vàgyunk de sosem kaphattam lehetőséget,H legalább egy nagyszulommel legyen közös fénykép,v emlék.sajnos egy egy halál miatt majd felnossz és majd értékelni fogod ami neked megadatott.halasnak kell lenni minden percért amit a szeretteinkkel tölthetünk.en amióta apám meghalt egy részem vele halt.de az élet kíméletlenül megy tovább.es tudom,H vigyáznak rám a rokonok, apám.es ez megnyugtat.legyel hálás mindenért.igy ha elmennek akkor mindent megtettel értük.
2021. dec. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy hogyan alakult az életetek?
2022. júl. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!