Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgoztátok fel, hogy...

Hogyan dolgoztátok fel, hogy a pszichológusotok továbbküldött titeket?

Figyelt kérdés
Engem mentálisan eléggé megvisel, pedig racionálisan érzem, ennek így kellett lennie. Mégis fáj, hogy így alakult. Az itteni kérdéseket böngészve döbbentem rá, másnak is okozott ez lelki bántalmakat. Mit tudtok/tudtatok kezdeni az elhagyatottság érzésével? Később folytattátok a munkát mással?

2022. febr. 9. 11:48
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a kérdésem nem arra irányult, hogy e tekintetben "megtérítsenek". Amit írtam, leírtam: nem mindenre "jó" a szakember. S nem vagyok - a hagyományos értelemben - szétesve sem, hogy játszi könnyedséggel össze lehessen rakni.
2022. febr. 18. 09:54
 22/27 anonim ***** válasza:
49%

Értem én! Nem hagyományos értelemben vagy szétesve, ezért nem lehet játszi könnyedséggel összerakni, tehát inkább nem fordulsz szakemberhez. Nyilván egyedül könnyebb és gyorsabban megy majd. Logikus!


Sok sikert hozzá, bármit is teszel!

2022. febr. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "jókívánságot", s hogy - így a tények ismerete nélkül, egy anonim oldalon keresztül - megengeded, eldönthessem, mi a jó nekem.
2022. febr. 19. 01:49
 24/27 anonim ***** válasza:
57%

Őszintén a legjobbat kívánom! Nem biztos, hogy ugyanazt tartjuk jónak, vagy megoldásnak, de miért akarjak neked rosszat? Attól nekem nem lesz jobb, ahogy attól se rosszabb, ha neked jobb lesz. Akkor inkább jobb legyen!

A saját igazamhoz sem ragaszkodom. Tévedhetek. Nekem attól se lesz jobb vagy rosszabb, ha a veled kapcsolatos véleményem én igazam van, vagy tévedek. Az én életem egyáltalán nem befolyásolja, hogy te a saját életeddel mit kezdesz.

Viszont neked érdeked lehet elgondolkodni rajta, hogy helyesen látod-e a dolgaidat vagy sem, mert a te életed befolyásolja, hogy te milyen döntéseket hozol a saját életedből. Én megpróbáltalak elgondolkodtatni annyi info alapján, Mennyit megosztottál. A többi rajtad áll, meg a pszichológusodon - és azon, hogy keresel-e egyet.

Bármit is tartasz jónak, kívánom, hogy úgy alakuljon az életed, ahogy neked jó! Járj sikerrel a számodra legjobb dolgok elérésében! Akar egyedül, akár segítséggel éred el.

2022. febr. 19. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

"Értem én! Nem hagyományos értelemben vagy szétesve, ezért nem lehet játszi könnyedséggel összerakni, tehát inkább nem fordulsz szakemberhez. Nyilván egyedül könnyebb és gyorsabban megy majd. Logikus!"


Jaj, kérlek, el ne kezd megmagyarázni, hogy a fentebbi szöveg nem egyértelműen egy vitriolos megjegyzés kívánt lenni, az egyébként erkölcsi fölényre törekvő "minden jót" zárással. Hagyjuk ezt a kedélyes szofizmust, meg a "Kállai kettőst".


"A saját igazamhoz sem ragaszkodom." - ehhez nem is kell kommentárt fűznöm, megteszik a korábbi hozzászólásaid helyettem. (Például: Szedd össze magad és keress másik pszichológust!)


"Én megpróbáltalak elgondolkodtatni annyi info alapján, Mennyit megosztottál." - az első hozászolásod után semmi elgondolkodtatót nem írtál, csak hajtottad a saját igazad egy olyan probléma pont beemelése kapcsán, ami nem képezte a kérdésem magvát, te presszionáltad úgy, hogy a korábbi kommentjeimben, mikor más felvetette, már utaltam rá, hogy ez most nem aktuális és vélhetően nem is lesz az. Az "amennyit megosztottál" sem valid narratíva, akik kérték, azoknak hosszan kifejtettem magánlevélben a történteket-történetet, nem hiába nem írtam arról bővebben, ami nem tartozik a konkrét kérdéshez. Az alapján, amit megosztottam, nem volt információs alapod nyilvános vitába szállni velem azzal kapcsolatban, hogy kell-e nekem pszichológus vagy nem. Arról nem is szólva, hogy a másik ember véleményét egy ponton túl érdemes tiszteletben tartani.

2022. febr. 19. 03:01
 26/27 anonim ***** válasza:
46%

Sajnálom, hiba volt! Nem folytatom a vitát, nem érvelek, hogy mit miért gondoltam helyén valónak. Tényleg nem számít a véleményem, vagy hogy igazam van-e. Engem felejts el!


Csak az számít, hogy neked jobb legyen!

2022. febr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Annál, minthogy valaki a kellő ismeretek hiányában "ex katedra" játssza a bölcset csak egy visszataszítóbb van: ha mentségként elárulod a hitelveidet.


Minden jót kívánok!

2022. febr. 20. 05:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!