Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyen egészséges...

Hogyan legyen egészséges önbizalmad ha gyerekkor óta azt sulykolták hogy "veled baj van", "te nem vagy normális" stb.?

Figyelt kérdés
Sokáig tényleg azt hittem hogy én nem vagyok normális és semmi amit teszek/mondok nem normális. Azt érték el ezzel hogy sehol nem mertem megszólalni. Emlékszem még oviban voltam utoljára magabiztos, akkor még nem kaptam annyi ilyen megjegyzést a családom részéről. Tudjátok, egyik mentális betegség hozza magával a másikat. Amiatt hogy iskolában nem mertem megszólalni (pl. ha nem értettem valamit nem mertem megkérdezni a tanártól, ha házit adtak fel nem mertem megoldani egyedül, mindig a testvérem kellett segítsen mert nem hittem hogy én képes lennék rá) 7.-ig mellettem állt a testvérem, mindenben segített, aztán egyetemre ment és itt hagyott. Már nem volt segítségem mert a szüleim nem értették a feladataimat. Ekkor már képtelen voltam egyedül bármit is megoldani, leromlottak a jegyeim. 8.-ban már épp hogy átmentem, a vizsgán nagyon gyengén teljesítettem és nem abba az iskolába sikerült ahová szerettem volna. Még 8. végén kialakult a szociális fóbiám, úgy mentem más suliba hogy rettegtem. Nem mertem megszólalni, csak akkor beszéltem ha kérdeztek. Mindig úgy éreztem hogy engem utálnak, hogy zavarok és hogy én semmit nem érek. Most is pontosan így vagyok ezzel, csak még társul hozzá a depresszió is. És a "legjobb" az egészben hogy még mindig a családommal élek, és ugyanúgy viselkednek velem.

2022. márc. 2. 18:46
 1/7 A kérdező kommentje:

Na ezt aztán szépen megfogalnaztam.

*Hogyan legyen egészséges önbizalmad ha gyerekkorod óta azt sulykolják beléd hogy "veled baj van", "te nem vagy normális" stb.?

2022. márc. 2. 18:47
 2/7 A kérdező kommentje:
megfogalmaztam*
2022. márc. 2. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
hány éves vagy, fiú vagy lány, mivel foglalkozol most? tanulsz vagy dolgozol?
2022. márc. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

lány

17

tanulok

2022. márc. 2. 18:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ezen te magadnak fogsz tudni dolgozni. van iskolapszichológusotok? ha van, érdemes lenne felkeresni. egyébként javasolnám, hogy önbizalom építő tréningeket, stb. keress neten, és dolgozz magadon :) menni fog, ne izgulj! már tudod azt, hogy miből származik a "hátrányod", szóval tisztaban vagy azzal is, hogy nincs alapja annak, amit mondanak. legyen ez egy kiindulási alap, dacolj ellenük és igenis mutasd meg főként magadnak, hogy nincs igazuk! ülj le és kezdj bele a házi feladatba. a tankönyvek, az internet sok segítséget adhat, ha el is akadsz benne, de lehet ha írsz a tesódnak, a távolból is tud segíteni, ha egyedül nem megy.
2022. márc. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt a bántalmazást, amit átéltél, szakemberrel kell feldolgozni. Pszichoterápia, pszichodráma stb. Aztán az önismereti munka eredményeképp az önbizalom is fel fog tűnni. Alapozásnak olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet.
2022. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A Mérgező szűlők könyv nekem baromira sokat segített. Már csak az hogy elolvastam. Neked is ajánlom. Neten pdf-ben megtalálod.


Kezdj el dolgozni önmagadon, nekem is volt egy "korszak" az életemben amikor nem éreztem magam normálisnak.


Legyél tisztában az értékeiddel. Ne hagyd hogy mások véleménye formáljon téged, hisz te ismered magad a legjobban. Legyél kedves és türelmes önmagaddal, mert amit te magadnak mondasz, az benned is ragad és végül el is hiszed.

2022. márc. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!