Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hány napig bírja az ember...

Hány napig bírja az ember alvás nélkül?

Figyelt kérdés
Tegnap 2 altatót vettem be hogy biztosan elaludjak (eddig nem szedtem, nem vagyok függő) és nem sikerült. Ma egész nap fent voltam hogy éjjel hulla fáradt legyek és tudjak aludni, most már tényleg nagyon fáradt vagyok és hiába, nem bírok elaludni. Volt már hogy így 3 napig is fent voltam 0 perc alvással. Meddig bírja az ember alvás nélkül? Én már lassan úgy érzem kezdek megőrülni, ma egy hatalmas pókot láttam a falon, mikor újra odapillantottam, nem volt ott, mert hallucináltam. Pókokat még régebben is hallucináltam amikor nagyon fáradt voltam, mert arachnofóbiás vagyok. Nem szeretnék megőrülni. Az orvosok már nem tudnak mit tanácsolni, altatót írt fel, nem hat. Nem tudom elvégezni a mindennapi teendőim, annyira fáradt vagyok.

2022. márc. 6. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
2022. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
2
2022. márc. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
A világrekord 11 nap, ez egy ellenőrzött kísérlet volt. Az én személyes rekordom 7 nap, nyugtató hirtelen elvonása után. A 4. nap már nem tudtam volna sakkozni, az 5. nap után a nevemet leírni, és a 6. napon már beszélni se. Ettől még igen messze vagy. Jó egészségnek örvendő ember 2-3 napot még aktívan is eltölt alvás nélkül.
2022. márc. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Alvás centrumban kellene kivizsgáltatnod megad (lakhely szerinti legközelebbibe), mert ez nem állapot, hogy nem tudsz aludni, és altatóval sem.

Én egy hétről hallottam, de lehetséges a 11 nap is.

Nálam - betegség miatt - nem aludtam normálisan 4 napig a folyamatos, váladékos köhögés miatt, viszont másodpercekre képes voltam elaludni, azonban így is hallucináltam.

2022. márc. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Nekem volt olyan exem, aki antipszichotikum megvonása után 1 évig nem aludt. De ez persze nem jelentette azt, hogy egyáltalán nem aludt. Ilyenkor is pár másodperceket alszik az ember, csak észre sem veszi. Különben nyilván nem bírta volna 1 évig...
2022. márc. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban akkor ugyan ez dettó.
2022. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!