Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon furcsa alvásparalízisek...

Nagyon furcsa alvásparalízisek ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szinte már hetente előfordul, eléggé rossz érzéssel alszok el minden nap. A mai volt idáig a legrosszabb, amit meg is osztok veletek.

Úgy kezdődött, hogy nagyon felkaptam a vizet, és elkezdtem a falat ütni, amitől szétszakadt, és széttörtek az ujjaim és a bügykeim.(A legrosszabb az egészben az az, hogy a fájdalmat érzem is, bár ébredés után már nem tűnik maga a fájdalom nagyon horribilisnek, de nagyon tartok tőle, mert gyakran érzek fájdalmat az álmaimban.) Ezután elvittek az ügyeletre, ahol nem találtam az utamat, nem tudtam hova kell menjek, mit kell csináljak, majd egy szobába értem, ahol rengeteg ember volt, és fel alá jártam törött csontokkal. Megláttam egy embert, aki az orvos volt szerintem, odamentem a papírokkal, és egy virággal, és elejtettem őket véletlen, amitől nagyon kiborultam, és elájultam. Itt azt hittem, hogy meghalok(ez mindig előfordul). Amikor észhez tértem, 2 embert láttam magam fölött, egy nőt és egy férfit. Azt mondta a nő, hogy "nincs kritikus állapotban, de valószínűleg mefgog bolondulni". Miközben mondta, hogy "megfog bolondulni" átváltoztak valami szörnyű lénnyé, és torz hangon fejezte be azt a mondatot. Ezután bizsergést éreztem a mellkasomban, és szépen lassan kezdtem kijönni az "álomból", de percekig meg sem mozdultam, mert megint sokkos állapotba kerültem. Idáig ez volt a legszörnyűbb élményem, pedig szúrtak már nyakon, ettek meg zombik. Fájdalmat mindig érzek, ezért is tartok az alvástól. Egyszerűen nem értem, hogy mi van velem, szerintetek ilyen esetben mit lehet tenni?


2022. márc. 8. 21:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Hová menjek segítségért? Ez már nagyon régóta az egészségem rovására megy.
2022. márc. 8. 21:56
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az alvasi paralizis amikor teljesen esznel vagy, de nem tudsz mozdulni, max. a szemedet kinyitni. Parszor eltem csak at, de az durvabb mint akarmilyen remalom szamomra.

Elmondasod alapjan ez "csak" egy remalom volt. Stresszelsz valamin mostanaban? Alszol eleget egyebkent? Probalj meg lefekves elott magneziumot szedni, sokak szerint jobban alszol tole, de a Valeriana is bevalhat. Keress ra az iranyitott alomra, ha megtanulod iranyitani, akkor nem lesznek tobbe remalmaid, vagy legalabbis joval kevesebb.

2022. márc. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem valami enyhébb fajta alvásparalíziseim szoktak lenni.


Az égve hagyott villany + a csendben szóló rádió általában elég.

lecsökkenti az alvásparalízis gyakoriságát, és ha elő is fordul, többé-kevésbé bele tudok kapaszkodni a fénybe vagy a zenébe, így a halálfélelem elmarad.

Olyan is volt már, hogy még pluszba egy könyvet tettem ki magam elő az ágyba úgy széthajtva, hogy olvasni lehessen (vagy az is lehet, hogy magán a borítón volt valami nagyobb szövegrészlet). És amikor jött a paralízis, képes voltam olvasni a szöveget, ami valamelyest képes volt a halálfélemet csökkenteni.

2022. márc. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Belegondolva már nem is a haláltól tartok, hanem attól, hogy beleőrülök ebbe, mint ahogy az előjött ebben az álomban. Úgy érzem kezdek halucinálni ébredés után, gyakran nem értem, hogy mit mondanak nekem az emberek pl a munkahelyen. Pszichiáterhez kéne mennem, kik tudnának segíteni?
2022. márc. 8. 22:12
 5/10 A kérdező kommentje:
@1: igen, egész életemben, amióta az eszemet tudom szociális zavaraim voltak, ezen körülbelül 10 éve stresszelek, előtte nem tudtam róla, de visszagondolva már értem. Néha szerintem halucinációim is vannak, és 3-4 éves korom óta kényszerbeteg vagyok.
2022. márc. 8. 22:17
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos olyan nevelésem volt, hogy elszégyeltem magam mindig, ha valami "bajom" volt, hülyének éreztem magam gyakran, tehát sosem mertem elmondani, ha úgy éreztem, hogy valami nincs rendben a fejemben. Ez a mai napig tart.
2022. márc. 8. 22:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem alvásparalízis!
2022. márc. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igaz, nem jöttem rá ennél az esetnél én sem, hogy az-e, vagy sem, mert lesokkolódtam, meg sem akartam mozdulni több percig, vagy ki tudja meddig, szimplán elfogadtam a helyzetet, majd egy idő után felkeltem. Azért gondolom, hogy paralízis volt, mert éreztem, hogy felkelek, kinyitom a szemem a kómából, majd megtörtént a legfélelmetesebb rész, amikor meghallottam, hogy talán megfogok őrülni. Elfogadtam, hogy így lesz, majd sokkos állapotban feküdtem, és felkeltem. De a sokkos állapotot szerintem már a "való életben" kaptam, amikor ébredeztem.
2022. márc. 8. 22:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat ebben az esetben jo lenne felkeresni egy pszichologust, hatha mar csak az is segit, higy elmondod valakinek a problemaid, ami nyomja a vallad.
2022. márc. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A baj nem benned, hanem a multadban lehet, a neveltetésedben . Szerintem minden féle szorongásokat, gátlásokat ültették beléd, elhitették, hogy baj van veled, holott nincs .

Az alvászavar sem mentális betegség.

Talán segithetne, ha tényleg világosabb megnyugtatóbb környezetben aludnál és talán megprobálhatnád átrakni az ágyadat.

2022. márc. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!