Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger szindróma esetén...

Asperger szindróma esetén kritikus, hogy jelen legyen a dolgok konkretizálása, pl átvitt értelmű kifejezések esetén zavartság?

Figyelt kérdés
A napokban felmerült az Asperger gyanúja nálam. Viszont az idiómákkal, átvitt értelmű kifejezésekkel pl. "Oroszlánszaga van", vagy "Amelyik kutya ugat, az nem harap", ezekkel nincs gondom, többnyire rögtön megértem őket, néha előfordul, hogy el kell gondolkozzak rajtuk, főleg ha olyasmit hallok amit még előtte nem hallottam. Asperger esetén hogy van ez? Az ilyen kifejezések mindig összezavarják az embert? Ha esetleg van itt Aspergeres, örülnék ha mondanátok egyéni példákat!

2022. márc. 14. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Nem feltétlenül kell ennek a tünetnek meglennie. Lehetsz akkor is aspergeres, ha csak szimplán nehezen barátkozol, nem szereted az érintést, stb. 2 ember sem egyforma, mint ahogy 2 aspergeres tünetei sem egyformák.
2022. márc. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%
Aspergeres is értheti az átvitt értelmű kifejezéseket. Én konkrétan megtanultam sok szólás, közmondás értelmezését gyerekként, mert kaptam egy ilyen könyvet ajándékba. Sokszor röhejesnek, szokatlannak tűnnek, amikor újat hallok, de amit ismerek, azt használom is. Az olyan átvitt értelemmel vannak problémák nálam, ami nem elterjedt, hanem mikor beszélgetek valakivel és ő mond valamit, amit nem úgy kell érteni (szó szerint). Akkor összezavarodok, mert arra nincs sémám. Pl. a főnököm a minap a kollégámhoz így szólt, hogy: itt ül XY, az öreg ember. A főnök 37 éves, én 31,a kolléga 30. Persze nem értettem, meg is kérdeztem, hogy miért öreg, hiszen mindkettőnknél fiatalabb. Kiderült, hogy a testtartására, arckifejezésére gondolt. A kollégám (szintén aspi) sem értette, ott ültünk hárman, a főnök nevetett, mi meg pislogtunk. Tehát nem feltétlenül az elterjedt idiómákra kell gondolni, egyszerűen nem értem, ha máshogy értenek valamit vagy pont, hogy más tartalmat keresek egy sima, egyszerű mondatban, mert annyiszor kinevettek azért, amiért nem értettem, hogy amikor "ártatlan" egy mondat, de másként értelmezem, akkor meg perverznek vagyok kikiáltva.
2022. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!