Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet az, hogy nagyon...

Miért lehet az, hogy nagyon nyugodt/visszahúzódó ember vagyok, de ha valami felidegesít, akkor teljesen idegbeteg leszek?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Általában csendes és nyugodt vagyok, szinte soha nem kezdeményezek beszélgetéseket, elvagyok egyedül magamban.

Viszont ha valami felidegesít, teljesen bekattanok, és ezt fizikailag is kimutatom. Például előbb a konyhában az egyik fiók ajtaja valahogy lejött és ráesett a lábujjamra, pár pillanatig csapkolódtam a konyhában, végül megfogtam a fiók ajtaját és addig ütöttem a földhöz ameddig ketté nem törött. És erre a pár percre egyáltalán nem érdekel, hogy milyen drága volt, mennyire leszek leszidva stb, de utána általában egyből megbánom és rájövök hogy kár volt. Már rengeteg ilyen példa volt, hogy fizikailag így kárt tettem valamiben idegből.

Illetve emberek között általában nagyon kerülöm a feltűnést, nem szeretem ha rám figyelnek vagy ilyesmi, de ha ott idegesít fel valami, simán elkezdek üvöltözni hangosan, és ez alatt valamiért nem érdekel, hogy ki mit gondol.

Ez normális, vagy baj?


2022. ápr. 6. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Hirtelen haragú vagy, plusz tinédzser. Tanulj önkontrollt.
2022. ápr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem engeded ki a negatív érzelmeidet, szóval csak gyűlik és gyűlik, míg végül teljes erővel előtör. Menj el egy edzőterembe, nézz ki egy box zsákot és kezd el ütni. Ha úgy érzed jól esik és felszabadító, akkor vegyél otthonra is egyet, vagy az edzőterembe bérletet, és 1-2 naponta addig üsd ameddig jól esik. Nekem ez segített.
2022. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért ez nem normális. Egy munkahelyen sem fognak megtartani, de nő sem tűr meg maga mellett így.
2022. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondták már ismerősök meg szülők is néha, mikor letoltam előttük egy ilyet, hogy pszichológushoz kéne mennem.
2022. ápr. 6. 15:33
 5/5 Phoney ***** válasza:

Valszeg pont azért lettél visszahúzódó, hogy legalább általában nyugodt tudj maradni. Rengeteg ilyen ember van, akinek gyerekkora óta nem sikerült a személyiségébe építeni az (akkor még egészséges) agresszióját, így jobb híján magába fojtotta, azóta meg zsigerből úgy kerüli a konfliktust meg egyáltalán minden bizonytalan helyzetet, hogy nehogy kitörjön a "szörny" a pincéből.

Vannak egyszerű félmegoldások, amikkel egyedül is jó részeredményeket tudsz elérni (pl. hogy nem versz szét dolgokat, vagy nem akármit), szóval jó, ha le tudod vezetni vagy kontrollt tanulsz, de nem tudod saját magadat felnevelni.

2022. ápr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!