Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék tenni lelki eredetű...

Mit tudnék tenni lelki eredetű zabálások/falásrohamok ellen?

Figyelt kérdés

Mostanság vettem észre, hogy mindig csak ennék és eszek is.

Még akkor is amikor még éhes sem vagyok. És most is teleettem magam, amitől megemészt a bűntudat… De nem tudom mit tehetnék ez ellen.

fel ment 7 kg a mai nap 2-vel többet mutat mint tegnap… annyira sokat zabáltam.


Sosem volt velem ilyen csak most kezdődött pár hete/ talán hónapja.


Nem tudom mi lehet a hátterébe, a család; hogy állandóan a veszekedés megy

vagy, hogy lassan új iskolába kerülök, és ez az utolsó pár hetem itt és vagy mert rengeteget kerülget a stressz a tanárok miatt.

vagy mert állandóan egy bizonyos személyre gondolok akit nem tudok kiverni a fejemből, de el kéne felejtenem, mert barátnője van, illetve meg is mondta nekem, hogy jobb lesz nem beszélünk többet… ezek ellenére én mindig visszapörgetem a messenger beszélgetéseket mégha az élőben megtörténteket csak fejben pörgethetem át.

Illetve magamat egyre jobban utálom amiért egyre kövérebb vagyok…


Egyszerűen nem tudom mi van velem, miért eszek ennyit.


pl. ma is megettem 8 szelet szeletelt fehér kenyeret (pékségi) franciasalátával meg sajttal.

2 kávét mandulatejjel

egy csokis croissantot

egy adag rizst csirke pörkölttel

egy adag krumplistésztát

2 sor milkát

1 nut bar mogyorós/magos vagy milyen szeletet (lidl-s)

15db terefere mézes keksz

1 bögre citromos freeway tea



Egyszerűen kivagyok, nem tudom mit tehetnék ez ellen. Többször próbáltam elhatározni, hogy nem eszek. Kibírom.

De valahogy mindig kudarcot vallok.


Kérlek aki tud s/vagy van ezzel kapcsolatba tapasztalata az írjon D::


2022. máj. 29. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
57%
Helyi pszichológushoz kérj időpontot,ha kiskorú vagy szüleiddel beszéld át és a gyerekorvoshoz menj el,ok úgymond útba igazítanak. Stressz evő vagy. Mellette legalább napi fél de inkább egy órát aktívan mozogj,olyat amit te szeretsz,séta kutyával pl.,úszás,bicaj.barmi amitől jobb kedved lesz.pingping,tollas,gorkori. Én is sajnos stressztol hizok és főleg nyáron.utalom a nyarat.de legalább eljarhatok úszni. Írj étkezési naplót mindenképpen és hogy mi váltja ki belőled az éhséget.ha gondolom lány vagy, menstruáció előtt normális hogy mindent megeszel.a lényeg hogy mozogj is.es a dokik majd segítenek.
2022. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Cukor függőség lehet. Ennyi cukrot egy hét alatt viszek be.
2022. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!