Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit szólnál ha a párodtól ezt...

Mit szólnál ha a párodtól ezt a búcsúlevelet kapnád?

Figyelt kérdés

A kérdésem elméleti, nem akarok ilyesmit csinálni


—————————-

Ezt:

Ne haragudj de ma megteszem. Egyszerűen nem bírom tovább és látom hogy nincs semmi értelme annak hogy továbbra is itt maradjak. Meg kell hogy értsd hogy mióta a világon vagyok csak szenvedek, te tudtál a bajaimról de igazából te sem tudtál mit tenni. Nem hiába nem fordultam szakemberhez. Tudom hogy ők sem tudtak volna mit tenni, mert azokkal a dolgokkal amik engem értek kisgyerekkoromtól kezdve, egyszerűen nem lehet, és csak pénzlehúzás meg idő pazarlás lett volna az egész. Próbáltam kitartani a családom miatt, tényleg azt hittem hogy meg tudom várni azt amíg ők elmennek de mégse, nem bírom már tovább ezt az egészet tovább. Soha az életben, egy màsodpercre nem voltam boldog és végig csak szorongtam. Nagyon bízom abban hogy ma egyszerűen csak megszűnök mintha soha nem is léteztem volna. Nem bízom abban hogy majd a túlvilágra kerülök vagy hogy boldog legyek igazából nem akarok én semmi se lenni csak meg akarok szűnni véglegesen. Nagyon aggódom hogy mi lesz a családommal. Ha ezután találkoznál velük, akkor vigasztald őket és mondd hogy én már jól vagyok. Köszönöm ezt az x évet amit együtt töltöttünk és azért voltak jó pillanataink. Remélem hogy idővel megtalálod a boldogságot egy másik, normális nő mellett. Ha rám gondolsz akkor ne legyél szomorú mert jusson eszedbe az hogy én csak szenvedtem itt és én mostmár egy jobb helyen vagyok. Most megyek mert lassan megcsinálom azt amit már annyiszor említettem. Azért rendesen félek, de remélem hogy ezzel most megszűnik minden. Mint mikor kihúzzák a számítógépet.

Vigyázz magadra!


Xy



2022. jún. 26. 08:23
A kérdező szavazást indított:
Segítene jobban megérteni a dolgokat
Nem segítene semmit
21 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Öngyilkosságra utalhat? Ne hagyják egyedül....
2022. jún. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Ez a búcsúlevél pont nem segítene semmit. Jó ködös ahhoz, hogy bármit le lehessen belőle szűrni, és nyilván egy csomó kérdést vet fel a címzettben, amire nem kaphat már választ.


Egyébként van benne valami logikai bukfenc is, és ezt írom úgy, hogy nekem is vannak rendesen visszatérő öngyilkossági gondolataim, és volt is egy-két öngyilkossági kísérletem. (nem mondom, hogy jobb levelet írtam... volna)

Az öngyilkosság visszafordíthatatlan, és egyáltalán nem biztos, hogy jobb lesz utána, ill. nem viszed magaddal a terheket...


Hogy mi van a vonalon túl, arról jókat lehet találgatni, de az elterjedt tippek között ott a pokol, negatív karma, új élet (ami valószínűleg nem jóbb, inkább rosszabb a mostaninál)


Hogy a lélek a halállal megszűnik létezni, vagy a test elpusztítása után egy tehetetlen akármi marad, ami a fájdalmakon túl további frusztrációval jár, stb. nos érdekes kérdés.


Talán érdemes lenne átgondolni, hogy valóban mindent megtettél-e, amit lehet a múlt feldolgozásának érdekében, csak mert ilyen mentális helyzetben az ember tudatállapota eléggé beszűkült tud lenni, és gyakran alapvető dolgokat se lát meg.

Ezzel persze nem bagatellizálom el a problémádat, csak mondom, hogy talán korántsem olyan reménytelen a helyzet, mint amilyennek te látod.

2022. jún. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Arra gondolnék, hogy még a levéllel is bűntudatot akar kelteni másokban.

Menjen szakemberhez!!!

2022. jún. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
33%
Nekem is pont ez jutott az eszembe. Nem is értem minek búcsúlevelet hagyni.
2022. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!