Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem értik meg, hogy a...

Miért nem értik meg, hogy a rengeteg bántás, konfliktus amin keresztül kellett mennem elég ahhoz hogy öngyilkossági szándékom legyen és emiatt vagyok mentális beteg?

Figyelt kérdés

Hogy lehet erre azt mondani hogy ez nem elég ok az öngyilkossághoz?

Kiskoromtól kezdve szenvedek.

FOGALMAM SINCS hogy miért de bárhova megyek, mindig mindehol kinéztek maguknak és bántottak…

Az iskolától elkezdve, a munkában, akár az utcán.

Pedig én szótlan vagyok, mert szociális fóbiám van.

A sok bántás miatt lettem borderline, minden tünetét hozom, diagnosztizalva vagyok. Olyan ptsdm van, mint senki másnak.

Már nem merek kimenni az ajtón mert tudom hogy csak még több bántást kapnék.

Hogy akarja bárki hogy ne legyek öngyilkos?


2022. júl. 19. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vsz. ők nem így látják.
2022. júl. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Mert nem tapasztalták meg azt, amit Te. Túl egyszerű az életük, túl "normális" és képtelenek átérezni olyan dolgokat, amit mások. Bántanak? Nem érdekli, nem érti, fogalma sincs milyen. Engem is bántottak, kipécéztek állandóan. Nem voltak öngyilkossági hajlamaim, egyszer se, viszont voltak olyan mélypontok ahol csak léteztem, semmi örömöm nem volt semmiben. még a magányban se. Senki nem értette meg.
2022. júl. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Engem az általános iskola kivételével mindenhol bántottak, mégsem akarok öngyilkos lenni.

Körülbelül 12 éves koromig majdnem minden nap vert az anyám. Már az óvodában is piszkált a többi kisgyerek.

Egyedül az általános iskolában éreztem jól magam, de az a hat év sajnos nagyon hamar eltelt, amíg oda járhattam.

Gimnáziumban folyamatosan belém kötöttek, csúfoltak és bántottak. Annyit gúnyolódtak az egyébként normális testalkatomon, hogy evészavarom alakult ki és alvászavaros lettem. Egy idő után minden nap többször is dührohamaim voltak. A szüleim pszichiátriára vittek, egy hónapig rohadtam ott. Kiderült, hogy bipoláris zavarom és Asperger-szindrómám is van.

A traumáimtól és a rossz emlékeimtől soha nem tudtam megszabadulni és ez nem is érdekel rajtam kívül az ég világon senkit.

De én mégsem leszek öngyilkos, ugyanis én nem vagyok gyáva. Csak akarat kérdése, hogy mit tesz valaki.

A mentálisan ép emberek azért nem tudják az ilyen problémákat megérteni, mert nekik soha nem kellett a bántalmazást és a mentális betegségeket megtapasztalniuk.

Ők soha nem fogják ezt megérteni. De ettől függetlenül is, öngyilkosok csak a gyáva, semmirekellő emberek lesznek.


"Hogy akarja bárki hogy ne legyek öngyilkos?"

Senki nem várja el sem tőled, sem tőlem, sem bárki mástól, hogy ne legyen öngyilkos. Az mindenkinek csakis a saját érdeke, hogy életben maradjon. Ha valaki meghal, azzal csak ő maga jár rosszul, rajta kívül senki más nem.

Ne tegyél keresztbe saját magadnak még jobban. Nincs értelme. Inkább tanulj meg a problémáiddal együtt élni, ugyanúgy, mint sokan mások (például én is)!

2022. júl. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A halálnál nincs jobb dolog. Te nem tudod hogy meghalsz, megszűnik minden szenvedés és rossz emlék.

Soha nem fogom tudni feldolgozni, hogy pont engem bántottak, ráadásul ronda gyerekek.

Amíg elek kisebbségi komplexusos leszek emiatt. De ez még nem minden. Felnőtt életemben is folyamatosan kinéznek maguknak

Mióta xanax függő vagyok szinte minden nap dührohamom van és csak öregszik az arcom

Gyűlölöm az életem, hogy pont én vagyok ilyen szerencsétlen

2022. júl. 20. 12:27
 5/6 020310192051759397 ***** válasza:
91%

Sajnálom, hogy ezen kell átmenned.


Én is kiskoromtól szenvedek. Bárhova megyek iskola, társaság, stb. bántanak. Csak egypár ember van akire számíthatok. Most még tanulok, de már évek óta bántanak a suliba stb. Nagyon nehezen bírom/bírtam. Elzárkóztam a világtól csak a szobámba éltem sokáig. Több suicid kísérletem volt (Kétszer vittek be pszichiátriára).


Hasonló cipőben járok mint te. Tudom milyen embert próbáló ez az egész. Még én sem tudtam felállni belőle, de van szakember segítségem. Őszintén az utóbbi években az ő segítségükkel nagyon sokat értem el. Még nem vagyok az alagút végén, de remélem egyszer jobban leszek.


Szóval ezzel azt akartam leírni, hogy próbáld meg szakember segítségét kérni! Van kiút! Én is nagyon nehezen találtam meg, de higgy benne, hogy egyszer neked is sikerül megtalálni a kiútat! És az NE az öngyilkosság legyen.



Amit leírtál 4/4-ben a xanax függőségen kívül minden rám is igaz és ha nekem sikerült kijutnom a gödörből, akkor neked, hogy a viharba ne sikerülne! Kapd össze magad kérlek! tudom nehéz lesz, de menni fog.

2022. júl. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
aki ongyilkos akar lenni az nem a gyakorin hirdeti a szandekat. felolem meg mindenki ongyilkos lehet nem erdekel az ilyen nyavalygas.
márc. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!