Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítetek kicsit nekem?

Segítetek kicsit nekem?

Figyelt kérdés

Gondolkodok azon,hogy felkeresek egy pszichológust vagy pszichiátert,vagy valami féle segítséget....

Elég rég küszködök a depresszióval,és már tényleg súlyos az ügy,mert sokat gondolok a halálra és arra,hogyan halnék meg.

Orvosnál még nem jártam,ezért vagyok tanácstalan. Nem tudom melyik opciót válasszam.

Olvastam,hogy egyszer érdemes elmenni pszichológushoz,és ő továbbírányít ha úgy látja jónak.

Én borderline személyiségzavart véltem felfedezni magamon...nagyon hajlok arra,hogy az. Viszont úgy tudom,azon nem igen tud segíteni egy sima pszichológus,meg úgy gondolom,nekem valami erősebb kategória kéne,mert lassan az őrület határán állok.

Tippeket szívesen fogadok. Véleményeket,egyéni sztorikat.



2022. aug. 17. 17:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
haziorvoshoz menj, o beutal sztk-s pszichologushoz
2022. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Ha az őrület határán állsz, akkor pszichiáter lehet jobb lenne.
2022. aug. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem először kilinikai szakpszichológushoz menj el, és utána ha azt mondja pszichiáterhez, de ha állami pszichiáterhez mész ott kb csak nekeddobják a gyógyszert, úgyhogy amellett érdemes lenne eljárni a klinikai szakpszichológushoz is.
2022. aug. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a háziorvosomhoz mentem, beutalt a pszichiátriai szakrendelésre, ott kaptam gyógyszert és ennyi. A háziorvosom elég jól tudja, hogy mi vezetett a jelenlegi lelkiállapotomhoz és ezt sokkal jobban megfogalmazta, mintha nekem kellett volna végig dadogni.
2022. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
Jó sokat segítettek Neked gyógyszerrel... Nem is mondok semmit inkább ezekre a kezelésekre, elmehetnek a ..... Keress fel egy pszichológust, coachot vagy bárkit még emellé, akivel tudsz beszélgetni a problémáidról, traumáidról, mert ez tapasztalataim szerint nem fog megoldódni a gyógyszerezéstől. Fel kell dolgoznod gondolom ezeket a dolgokat, ki kell magadból beszélni és egy szakember tudja úgy tekergetni a beszélgetést, hogy megoldást is adjon a problémáidra, utat mutasson.
2022. aug. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok törölni sajnos, úgyhogy kiegészíteném azzal, hogy természetesen szedd a gyógyszereket, ha arra van szükség az orvosok szerint, de mellé menj egy pszichológushoz is.
2022. aug. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
#5-6: Oda megyek, ahova az orvos küld. Nem akarom bonyolítani az életemet és bízom az orvosomban, hogy tudja, hogy mi fog segíteni nekem.
2022. aug. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Jól van, csak segíteni próbáltam, hogy adok Neked pár tanácsot, mert a beszélgetések sokat segítenek szakemberekkel. Természetesen bízzál az orvosodban, de azt megkérdezhetnéd Tőle, hogy esetleg mi a véleménye arról, hogy a mostani kezelésed mellett eljárnál még pluszba pszichológushoz. Sok sikert kívánok Neked :)
2022. aug. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2022. aug. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
coachoz ne menj, azoknak semmilyen vegzettseguk nincs. pszichologus, pszichiater, terapeuta akik tudnak segiteni
2022. aug. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!