Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ilyesmit tapasztalni...

Normális ilyesmit tapasztalni érzelmileg?

Figyelt kérdés

Pár napja ok nélkül elkapott valami negatív érzés, nem szomorúság volt, se szorongás, se harag, inkább valami lehúzó érzés. Nem tudom megfogalmazni mi volt, egyszerűen csak zavaró volt és oka se volt. Az volt a legfurább, hogy tök jó dolgok történtek velem aznap, amik miatt boldog voltam, és okom lehetett volna arra, hogy ne érezzem rosszul magamat. Viszont hiába örültem, és akartam is örülni nagyon az a negatív zavaró érzés nem múlt el és olyan volt mintha az öröm és a rossz között ragadtam volna és egyikkel se tudtam volna kapcsolódni, átérezni. Hangulatingadozásom se volt, hanem egésznap így éreztem magamat egyfolytában.

Mondanám, hogy depressziós érzés volt, de az se lenne teljesen igaz rá, de közelebb áll. A legzavaróbb tényleg az, hogy képtelen voltam negatívba vagy pozitívba váltani teljesen, meg nem volt semmi, ami kibillentene, de mégis egyszerre ott volt mind2.

Ez mi a franc volt?

Annyi még h másnap elkapott egy szorongásroham. Nem tudom van e ehhez köze.



2022. szept. 2. 01:51
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Azért nem kell állandóan magadat analizálni és felfújni egy kis "blues"-t. Ez lehet az időjárástól, a fronttól, az előző naptól, az éjszakádtól és álmodtól, még attól is, hogy mit ettél aznap, de elsősorban a kamaszkori hormoningadozástól. Ha viszont ez ismétlődik, szorongsz, akkor irány egy jó pszichológus!
2022. szept. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Nekem kicsit úgy tűnik az írásodból, hogy ritkán ér jó, és félsz, hogy a sok jó után hirtelen jön a szar, és ott van tudatalatt, hogy mikor jön a f.stenger.
2022. szept. 2. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Én füstölőznék minden nap.
2022. szept. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Persze, hogy normális, mindenkinek vannak ilyen napjai. Ha gyakran előfordul, akkor lehet szerotoninhiány, de egy rossz nap miatt még nem kell megijedni. Nagyon sok minden befolyásolja az ember hangulatát, nálam is elő szokott fordulni, hogy ha nincs jó kedvem, akkor örülni se nagyon tudok semminek.
2022. szept. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#1 Felnőtt vagyok, van szorongásom, depim, szem.zavarom, szedek miatta gyógyszert meg terápiára is járok. Már rég nem normális keretek között élek.


#4 Megnyugtató, de nekem jó kedvem volt és semmi nem történt, ami el kellett volna h rontsa. Szerintem az nem normális, hogy ha csak jó történik valakivel az nem tud jóba billenni.

Viszont a szerotoninost elképzelhetőnek tartom, mert mintha vacakolna a gyógyszerem.


Köszi a válaszokat.

2022. szept. 2. 10:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor meg ne úgy tedd fel a kérdést, mintha egy egészséges emberrel a semmiből előpattanva történne. Akkor nem ok nélkül, hanem a diagnosztizált állapotod miatt, és innentől kezdve nem laikus idegen olvasókra, hanem a téged kezelő pszichiáterre tartozik a dolog.
2022. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom ha azt feltételezted, hogy mentális egészség kategóriában csak egészséges emberek tesznek fel kérdéseket.

Egyébként semmiből előpattanva történt tényleg xd De leírtam, hogy utána szorongásrohamom lett másnap. Egészséges emberek nem kapnak szorongásrohamot csak úgy. Azt hittem ebből nyilvánvaló, hogy problémáim vannak.

Egyébként pszichológusra, nem pszichiáter, utóbbit csak a gyógyszer érdekli.

2022. szept. 2. 11:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem azt feltételezem, azt feltételezem, hogy a kérdező nem hagy ki lényeges információt. A gyógyszert is megfelelően kell beállítani, ahhoz pedig tudnia kell az aktuális állapotodat. És egészségesek is kaphatnak pánikrohamot.
2022. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jogos, hogy leírhattam volna, de szerettem volna a betegségem említése nélkül kérdezni. Mert mindentől függetlenül lehet akár normális ez is. Meg aznap nem voltam szorongásos állapotban meg szemzavarosban sem, ha történt is valami rossz előtte való napokban azt lekezeltem, meg túltettem magamat rajta. Ezért volt fura az egész, főleg h behívtak állásinterjúra és annak nagyon nagyon örültem. De mindegy, csak kíváncsiságból kérdeztem, meg mert már elegem van ezekből a változó érzelmi állapotokból.


Egyébként nem szoktam pszichiáterhez sűrűn járni, hogy annyira képben legyen az aktuális állapotommal, meg kontrollon leráz annyival, hogy idő mire hat a gyógyszer, ha elkezdem mondani, hogy miként érzem magamat.(Pár hónapja kezdtem szedni antidepit) Nem nagyon kérdezget, eddig csak a szorongás érdekelte, fel se vetett mást nagyon. Új diagot meg szemzavar diagot is pszichológusnál kaptam.

Szorongásroham alatt nem pánikrohamra gondoltam, más a kettő.

2022. szept. 2. 12:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor cseréld le az orvost, mert ez csak papíron az, a munkáját nem végzi el. Vagyis rongálja az egészségedet.
2022. szept. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!