Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek hogy nem fogom bírni az...

Félek hogy nem fogom bírni az egyetemet mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet úgy senkit nem ismerek ott.

Elég erős szorongással küzdök amiből most próbálok kijönni és valami hasznosat csinálni azt hittem jó ötlet lesz de már most nagyon félek.

Több 100 ember és senkit nem ismerek, senkire se számíthatok.

Próbálok megnyugodni de már most a jövő héttől félek, hogy mi lesz.

A többiek meg már buliznak, isznak együtt. Olyan elszigetelő érzés, hogy közben nekem néha még az is nehéz, hogy a házból is kimenjek más meg ezt nem érti, el kell játszani, hogy minden rendben de ez nagyon nehéz.

Már kezd elborítani a kétségbeesés, hogy örökre egyedül maradok.



2022. szept. 2. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Nyugi, nem maradsz egyedül.


Eleinte biztos szokatlan lesz amikor sokan vagytok és össze vont óràitok lesznek de többen is éreznek úgy mint te.


Előbb utóbb összeverődtök majd. Én sem voltam gólyatáborban (gondolom a leírtak alapján te sem) de ez nem nagyon számít hosszú távon. Én is ugyanilyen érzésekkel kezdtem meg amúgy az egyetemet tavaly és ugyanúgy többen is voltunk mint 100an de már az első nap megismertem több embert is. Volt aki jött oda kezet fogni és bemutatkozni. Minden rendben lesz.


Sok sikert és kitartást! :)

2022. szept. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell aggódni, egyetemen amúgyis jellemző, hogy minden órán másokkal vagy együtt, már ha nagy szak, de az csak jó, mert több lehetőséged van a tanulás kapcsán kapcsolatba kerülni másokkal, ami aztán tovább mehet.
2022. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Melyik városban van az egyetemed?
2022. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
43%

Szedd össze magad.

Vagy menj el szakmunkásnak, ha ilyen nyafi vagy.

2022. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3 Budapesten.

Az a baj attól félek hogy ki fognak nézni hogy nem járok bulizni ha iszok akkor se nagyon sokat meg most amúgy is olyan gyógyszert szedek amire nem ajánlott inni.

Mert amikor voltam bent ilyen ismerkedős dolgon akkor is az első kérdés volt hogy ki mit szokott csinálni részegen

Nem hiszem már el hogy ilyen szerencsétlen vagyok mindenből kimaradok

2022. szept. 2. 13:54
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Ne aggódj, én is hasonló vagyok. Én mondjuk voltam gólyatáborban, de már az első nap éreztem, hogy rossz ötlet volt. Teljesen kívülállónak éreztem magam, mindenki más jól elvolt, én meg csak mentem a tömeggel.

DE. Az, hogy azt látod, hogy mindenki iszogat együtt, mintha már ismernék egymást, az attól még nem mindenki. Csak őket látod. Nagyon kicsi a valószínűsége, hogy minden egyes csoporttársad ennyire extrovertált. Biztos vannak mások is, akik visszahúzódóak és nehezebb nekik is beilleszkedni. Csak éppen ezért ők nem annyira feltűnő jelenségek. De hidd el, az első hetekben biztos össze tudsz ismerkedni legalább 1-2 emberrel és úgy máris nem leszel annyira magányos. Nagyon sokaknak nehéz a váltás középsuliból egyetemre, de pont ezért nem vagy vele egyedül. És nem baj, ha nnincs már egy nap után nagy baráti társaságod, majd szépen kialakul. Kis célokat tűzz ki magadnak, pl. első nap megszólítasz két embert és megkérdezed, melyik suliból jöttek.

Kitartást! Minden redben lesz

2022. szept. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm a biztatás, 😊 lehet hogy igazad van mert még csak párszor voltam bent de hajlamos vagyok rögtön a legrosszabbra gondolni 😅
2022. szept. 2. 14:13
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Melyik szak? Sajnos elég gyakori a szorongás egyetemen, mert az jut eszedbe hogy sokat kell teljesíteni. Én is otthagytam egy sulit mert soknak éreztem és nem is voltam biztos, hogy akarom, de szerencsére szinte akárhányszor ismételhetsz. :)
2022. szept. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%

Kicsit az jut eszembe, amikor elköltöztem otthonról. Az első este be voltam tojva, hogy úristen, én hazaköltözök. Aztán azt mondtam: egy hetet bírjál ki, aztán döntsd el. Másnapra semmi bajom nem volt. Úgyhogy valami hasonlót javasolok neked is.

Amúgy a szorongásod nem az egyetemtől van, hanem általánosabb bajod, ez csak egy újabb témája. Szóval ezzel kéne valamit kezdened! Önsegítő könyvek, cihológus.

Próbálj ne magadra figyelni, hanem inkább a többiekre, hogy ők milyenek, hogy viselkednek?! De akár el is mondhatod a többieknek, hogy be vagy tojva.

2022. szept. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#5


"Az a baj attól félek hogy ki fognak nézni hogy nem járok bulizni ha iszok akkor se nagyon sokat meg most amúgy is olyan gyógyszert szedek amire nem ajánlott inni."


Én annakidején a főiskolán tényleg azért is ittam, mert máshogy nem találták meg egymás között a fiúk a kapcsolatot. Az ivás mindenkit egyesít. Oldja a gátlásokat, mellette lehet vigyorogni.


DE! A mai fejemmel már ezt nem ajánlom. A szorongást én valahol normálisnak érzem, mert egy teljesen új helyzetben vagy, kilépve a komfortzónádból, ezt szerintem más emberek is többé-kevésbé hasonlóan élnék meg.


Amikor én elkezdtem a főiskolát én sem hittem el, hogy egyszer végzek vele. Aztán csak meglett. Igaz csúsztam, nem is keveset, de meglett. Az egész olyan volt, mint egy belső utazás. Az a rengeteg görcs, idegeskedés, szorongás, vizsgadrukk, feszült felkészülés, menni-menni és csinálni, mindig előre nézni... Nehéz volt, de meglett, végig mentem az úton.


A családtól anyagiakban nagyon sok támogatást kaptam, az hasznomra vált, DE minden másban nekem kellett ott lennem, egyedül. Voltak csoporttársaim, persze, de a ZH-kat egyedül írtad, a vizsgára egyedül mentél be, a beadandót (néhány kivétellel) egyedül csináltad, mindenre egyedül készültél fel.


Hinned kell magadban, abban, hogy sikerülni fog. Ha te nem bízol magadban, akkor ki fog helyetted???

2022. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!