Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sztk-s pszichiáternél mire...

Sztk-s pszichiáternél mire lehet számítani? Tud segíteni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet nagyon mélyen vagyok lelkileg erős idegesség, öngyilkossági, önbántalmazó gondolatok, nincs kedvem semmihez, minden idegesít, értelmetlennek érzem az életet. Olyan nyomasztó hangulat van rajtam, hogy gyakran azt érzem nem bírom már.

Még sose kértem ebben segítséget de gondoltam megpróbálom hátha nem kell ezzel szenvednem egész életemben bár nem tudom milyen mentális betegségem van de valamilyen van ebben biztos vagyok.

Szóval mivel nincs pénzem magánra az lenne a kérdésem, hogy megéri az sztkshoz menni, mire kell számítani rögtön gyógyszer? Ha valakinek van tapasztalata, nektek tudott segíteni?



2022. szept. 4. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Kikérdez a panaszaidról, lehet hogy tesztet is kell kitöltened. Ha szükséges akkor ír fel gyógyszert.

De szerintem keress pszichológust is, hosszútávon ő fog tudni segíteni.

2022. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tb-s kikérdez, gyógyszert ír. Ennyi.
2022. szept. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
5-8 perc jut rád, megkérdezi mik a tüneteid, naponta 15 embertől hallgatja végig ugyanezeket, szóval nagyon nem fog meglepődni. Írni fog 2 receptet, egy antidepresszánst, és egy nyugtatót. Egy hónap múlva vissza kell menni "kontrollra", ami abból áll, hogy új adag gyógyszert ír fel, és csá. A gyógyszerek átmenetileg segíthetnek, de csak tüneti kezelés. Mitha a műszerfalon villogó piros lámpát leragasztanád egy fekete szigetelőszalaggal. Érdemes lenne vmi terápiára járni, vagy legalább utánaolvasni alaposan, és önsegítő technikákat alkalmazni napi szinten (sport, meditálás, változtatások az életmódban, gondolkodásban, stb)
2022. szept. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát ha legalább egy kicsit jobban lennék már az is jó lenne ha tudnám csinálni a dolgomat anélkül, hogy görcsbe lenne a gyomrom az idegtől.

De ez a kilátástalanság a legrosszabb, hogy egyáltalán van e értelme próbálkozni de talán még van remény. Most is olyan mintha valami nyomná a fejemet, étvágyam sincs nagyon rossz.

2022. szept. 4. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ezek a panaszaim kb, es en jarok magan pszichiaterhez/pszichoterapeutahoz. Ha gondolod, akkor beszelgethetnenk a temarol, hatha egyutt kozelebb tudunk jutni a megoldashoz, mert bar en aktivan "kezelve" vagyok, nem igazan javul az allapotom.
2022. szept. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van segítség, akarod? Írj!
2023. szept. 5. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!