Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 21 éves lányom évek óta...

21 éves lányom évek óta önértékelési zavaros, szocáilis fóbiája is van emiatt. A pszichiáter csak antidepresszánst ír fel, amitől a hangulata valamivel jobb, de a többi probléma megvan. Tanácsot tudnátok adni? Akár alternatív gyógyászat, bármi.

Figyelt kérdés

2022. szept. 20. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Pszichológusra van szüksége, ez gyógyszerektől nem fog elmúlni.
2022. szept. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
A pszichiáter végez terápiát vagy csak a gyógyszeres kezelés van?
2022. szept. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, ezt én is tudom, voltunk is, 0 eredménnyel. Elbagatelizálta az egész problémát.Még csak azt sem mondta, hogy járjon terápiára. Egyszer sem hívta vissza.
2022. szept. 20. 14:32
 4/16 A kérdező kommentje:
Csak gyógyszeres.
2022. szept. 20. 14:34
 5/16 A kérdező kommentje:
Ezért keresek más segítséget. Hátha van valakinek tapasztalata, hogyan lehet ebből kijutni.
2022. szept. 20. 14:36
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
3-as Nem a pszichológusnak kell terápiára hívni a pácienst, neki kell akarnia változtatni, rendszerességet vinni a kezelésbe, időpontot egyeztetni. Lehet, hogy nem a megfelelőnél járt, keressetek másikat.
2022. szept. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Terápia kell. Pszichológus, önértékelési csoport stb. ami elérhető és megoldható.
2022. szept. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ha esetleg tud valaki ajánlani megköszönöm. Akinél voltunk magánrendelésen szörnyű volt.
2022. szept. 20. 15:48
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

Istenem ez annyira szomorú.. De nem lepődöm meg, őszintén. Annyira irreális tásadalmi elvárások vannak a fiatalok felé, hogy hihetetlen. Nekem 24 éves nőként ugyanez van, és tudom, hogy emiatt szorongok, nem is kicsit. Mindig is tudtam, hogy nem vagyok egy matyóhímzés, nem vagyok "tökéletes", de ma a közösségi médiával ez még fájóbb pont tud lenni..

Én pszichológushoz tervezek menni, nem pszichiáterhez. Persze van az a szint állítólag, mikor ajánlatos kiegészíteni gyógyszerrel a terápiát, de amíg nem muszáj én nem akarnám.

2022. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy nagyon nagy szerencse kell hozzá, hogy jó, hozzáértő pszichológust találjunk. Magánban, és államiban is voltunk,csalódás volt mind kettő.
2022. szept. 20. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!