Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szükségem van pszichológusra,...

Szükségem van pszichológusra, szociális munkásra, családgondozóra?

Figyelt kérdés

18-at pár hónapja töltöttem. Fiú vagyok ha fontos. Védelembe voltam véve. Röviden otthoni körülmények borzalmasak. Gyerekkorom nélkülözés,kamaszkorom anyám skizofréniája,és fenyegetésének eltűrése plusz 16 éves korom óta depresszió, szociális szorongás, szociális fóbia, paranoid gondolkodás, testképzavar. 1 éve már a bátyám is indulatokat csinál, az a terve hogy kirakjon engem anya hogy majd magához fogadja 133kmrel arrébb.


Családgondozó: Folyamatosan kioktatott, bunkó volt. Konkrétan hülyének nézett minden viselkedésemet kifigurázott és olyan következtetéseket vonott le ami megalázó volt.


Szociális munkás : Őt nagyon szeretem. Sajnos ő más világban él nem akar megérteni. Rengeteget segített olyanba is amibe nem kellett volna mert nem az ő hatása.


Pszichológus : kedves,de ő nem jutok vele sem dűlőre. Sok elképzelése szűrreális de tudja ő is, csak hülyíteni próbál hogy ne ugorjak le egy hídról. Nem segít sajnos rajtam a terápia.


Nincsenek barátaim magányos vagyok, ami fáj. Nehézségeim ellenére még nem öltem meg magam.

Az a baj hogy felesleges rinyának látom a pszichológusnál lévő időpocsékolást, szoc segítő idegen terhére nem akarok lenni, csaladsegítő helyett valami jogi segítő kéne...


Az a helyzet én annyi mindent megéltem, ezek az emberek igazából idegenek, miért is bíztam meg bennük... Plusz joguk sincs engem bírálni.



2022. szept. 22. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha vannak ilyen lehetőségeid, élj velük. Pszichiáterhez is fordulhatsz, ha nem érzed jól magad. Az életben fontosak a jó kapcsolatok, törekedj rá, hogy legyél jóban, akivel csak tudsz. Nagyon meg tudja nehezíteni az ember a dolgát, ha mindenütt egyedül akar helytállni. Jogi segítséget ingyen nem sűrűn lehet kapni, de függ a problémától.
2022. szept. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem pontosan írtad le az említetteket, de szért próbáld csak keresni a lehetőségeket.
2022. szept. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem árthat.

Sőt, neked igen is szükséges lenne, hiszen sok nehézséget hordozol és ezek nem múlnak el csak úgy az emberben.

Ez az "idő helyre hozza" dolog az hülyeség.

Egy baj van csak ezzel, h nem egyszerű tényleg jó pszichológust találni, mert sokuk nagyon gány munkát végez.

2022. szept. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket :)
2022. szept. 23. 15:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!