Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig kell várni egy felnőtte...

Meddig kell várni egy felnőtteknek hogy autizmus felmerülese esetén megvizsgálják?

Figyelt kérdés

A pszicháterem ajánlotta hogy nézessem meg magam BP-n, mert az általam leírt problémák alapján ő ADHD-ra és/vagy autizmusra gyanakszik. Ki is nyomtattam egy hosszú kérdőívet, amit majd a postán kell felküldeni, ha lesz rá időm.

Addig is megpróbaláltam őket felhívni, de vmiért nem vették fel a telefont, többszörös próbálkozás után sem.

Az ADHD klinikát már hívtam, oda szűk egy év múlva már tudok is menni.



2022. szept. 29. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
igen, ennyi, nem akut vészhelyzet, nem műtik, és nincs rá gyógyszer. Max megtanulhatsz élni, kommunikálni, viselkedni, stb.
2022. szept. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ADHD-ra van gyógyszer, autizmusra nincs
2022. szept. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak emailben kommunikáltam az Autizmus Alapítvánnyal, de ott nagyon gyorsan és készségesen válaszoltak mindig. Javaslom, hogy próbáld meg te is emailben feltenni a kérdéseidet.

Nekem is volt jó pár kérdésem, mielőtt beküldtem azt a hosszú kérdőívet.


A várakozás ideje pedig sokban függ attól, mekkora összegben tudsz hozzájárulni a vizsgálathoz. Ha az egészet kifizeted, akkor általában 3-5 hónap, ha kevesebbet, akkor akár másfél év vagy több is lehet.

2022. okt. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gondolom a teljes koltseg 100 ezer folott van.

Meg ki is fizetnem, ha tudnam hogy biztosan javit az eletszinvonalomon, mint ahogy az antidepesszans amit szedek is segitett.

De egyeltalan nem vagyok biztos az autizmusban, nagyjabol a fele tunet amit talatam online, a sajat belatasom szerint nem igaz ram. Persze ez nem szolid indok arra hogy ne vizsgaltassam ki magam. Szoval kettos erzesem van a dologgal kapcsolatban.


"Nekem is volt jó pár kérdésem, mielőtt beküldtem azt a hosszú kérdőívet."


En azt kerdezem majd meg hogy a tunetek, amik nekem vannak mennyire lehetnek az autizmus tenetei.

2022. okt. 1. 18:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, amikor utoljára néztem, a teljes összeg 135.000 Ft volt.

Azt sajnos nem tudom, neked ez mennyire érné meg, nem tudom, felnőttként mennyi segítséget tudnak adni diagnózis után.


Nem vagyok benne biztos, hogy a titkárság fog-e tudni válaszolni neked arra, hogy mennyire autisztikusak a tüneteid. Én csak az adminisztrációval kapcsolatos kérdéseket tettem fel nekik, abban tudtak segíteni.

2022. okt. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az összeg valóban 135000 Ft, de a várakozási idő jelenleg sajnos hosszabb még így is. Én már beadtam a kitöltött kérdőívet (szintén felnőttként). Válaszoltak is, és azt mondták, bő fél évet kell várnom.

Nekem sincs meg minden tünetem, de ez egy spektrum, és azt szokták mondani, nincs olyan tünet, aminek a hiánya alapján ki lehet jelenteni, hogy nem vagy rajta a spektrumon, mint ahogy olyan tünet sincs, aminek a megléte esetén ki lehet jelenteni, hogy rajta vagy. Tünetegyütteseket vizsgálnak, ezért is ilyen időigényes ez az egész.

Én azért vágok bele, mert ha megkapom a diagnózist, remélhetőleg könnyebben tudom elfogadni és elfogadtatni magam, illetve kapok egyfajta önigazolást, hogy oka van annak, amit és ahogy érzek, van neve a problémámnak.

2022. okt. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azert leirok par tunetet, hatha valaki aki rajta van a spektrumon hasonlokat tapasztal.


Nehez ertelmezek fel mondatokat, pl. Menj oda! Menj at az upelet tuloldalara! (mindig atgondolom hogy a 3 oldal kozul melyik a "tuloldal")


Altalaban a munkahelyen szajbaragosan kell elmagyarazni hogy mit kell csinalni.


Sokszor egyszeru kezjelzeseket sem ertek meg egybol.


A zajok nehezitik a hallasomat pl. egy gyarban, ahol mennek a gepek. Eszrevettem hogy csak en vagyok az egy aki nem tud ilyen korulmenyek kozott kommunikalni.


Sokszor nehez megmondjam hogy vki egy viccet mondott e vagy sem


Nehezen alszom a gondolataim miatt. Ezek nem mindig negativ gondolatok, hanem random dolgok. Sokszor muszaj az interneten rakeressek vmi trivialis dologra, pl. Miert nem tudjuk mozgatni a fulunket :D

2022. okt. 2. 19:14
 8/8 anonim ***** válasza:

tavaly kb fél év volt a várólista a kivizsgálásra, úgy tudom idén még rosszabb a helyzet.


utána mit lehet csinálni: erről írtam ki kérdést nemrég. sajnos nem kaptam túl sok hasznos választ.

nekem annyiban legalább segített hogy most már nincs bennem az önmarcangoló kétség. ez van (tehát Asperger-szindróma), ezzel kell valamit kezdenem. ja és remélhetőleg így már nem lesz több félrekezelés, "terápia" címszó alatt.

2022. okt. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!