Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha nagyon félek az...

Mit tegyek ha nagyon félek az emberektől? Ez normális?

Figyelt kérdés
Félek, hogy belém kötnek mások, nincs önbizalmam. Azt se tudom, hogy lehetne, mert sehogy se tudok elégedett lenni a külsőmmel, mert eléggé csúnya vagyok. Már kilépni se nagyon merek a házból, mert ideges leszek, már a reggelt sírással kezdtem, mert el kell menni otthonról. Úgy érzem veszélyben vagyok, mert az ilyen embereket, mint én senki nem szereti ezért jogosan félek attól, hogy belém kötnek, meg is érdemlem, mert csúnya vagyok. Orvoshoz se merek menni, mert félek, hogy kinevetnek, bunkók lesznek pedig a gyomrommal is bajok vannak. Nagyon nehezen csinálok mindent. Úgy érzem, hogy meg se érdemlem, hogy teljes értékű embernek érezzem magamat, mert nem vagyok olyan jó mint mások.

2022. okt. 3. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Gondolom, fiatalabb lány vagy. Mégis mióta áll ez fenn?

Szerintem te magad is pontosan tudod, hogy ez nem normális, sokkal inkább az a kérdés, mi okozza ezt? Mit akarsz tenni ellene?

2022. okt. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

21 éves lány vagyok. Már régóta van ez amióta általános iskolában csúfoltak kb. 12 éves korom óta. De voltak jobb időszakok pl. középiskolában akkor is sokat stresszeltem de mégis jobb volt nem otthon egyedül és legalább hasznosnak éreztem magam, mert ha nem volt suli csak otthon ültem.

Aztán most azóta, hogy egy számomra fontos ember kihasznált megint a padlón vagyok és ez a félelem is rosszabb, mert sajnos tudom, hogy olyan típusú ember vagyok akit könnyű kihasználni, mert amúgy vágynék egy igazi barátra, emberi kapcsolatokra. De már úgy érzem olyan ideges vagyok, hogy nem megy, csak menekülök mindentől.

2022. okt. 3. 11:05
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Hogy használtak ki?
2022. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Pszichológussal beszélj!
2022. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Gas spray. Attól majd biztonságban érzed magad. A szépség meg realitv.
2022. okt. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Prokopf ***** válasza:
Miért nem kezdesz el karatézni? Testet, lelket egyaránt fejleszt, és önbizalmat is adna...
2022. okt. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első körben keress fel egy pszichológust!
2022. okt. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
50%
Menj el edzeni, akkor jobb lesz az önbizalmad és egy izmos nagydarab emberbe nem mernek belekötni.
2022. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Prokopf ***** válasza:
0. körben keress barátokat! (Akár a pszichológusi váróban, vagy a neten is!)
2022. okt. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!