Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsról való...

Antidepresszánsról való leszokás közben jelenkezhet mellékhatásként "szívbedobbanás"?

Figyelt kérdés
Próbálom elhagyni az antidepresszánst(rexetin 20mg,)Mostmár egy ideje negyedeket szedek. Addig nem is volt gond. De pár hete visszajött a szorongás illetve időnkét szívbeddobanásokat érzek és nagyon ijesztő. Ilyenkor így elönt egy pánikszerű érzés.Megyek kardiológushoz, mert addig nemtudok megnyugodni. Ez lehet a gyógyszer elhagyás miatt? Tapasztalt már valaki ilyet?

2022. okt. 21. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tapasztaltam ilyet.
2022. okt. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Én sem, de simán lehet.
2022. okt. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Igen. Antidepik, nyugtatók elvonása kb bármilyen tünetet okozhat, és szoktak is. Nekem 3 éve vannak tüneteim nyugtató elvonás után. És még ez is normálisnak számít. Ha szerencséd lesz, akkor pár hét vagy pár hónap alatt elmúlik.
2022. okt. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. okt. 21. 18:36
 5/6 anonim ***** válasza:
12%
Ugye nem magadtól hagyod el hirtelen? Mert nálam csak akkor volt elvonási tünet, amikor egyik napról a másikra le akartam tenni. Az orvos felhomályosított, hogy keringés összeomlás lehet a hirtelen abbahagyásból. Orvosi felügyelet mellett nem volt mellékhatás.
2022. okt. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is orvosi felügyelet mellett kezdtem elhagyni. 7 hónap szedés után fokozatosan csökkentettem 2 hetenként mindíg egy negyed szemet. A negyedekig teljesen jól eljutottam, és itt jelentkeztek ezek a tünetek. Az orvos azt javasolta, hogy szedjem még a negyedeket és később próbáljam meg elhagyni teljesen.
2022. okt. 22. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!