Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek attól, hogy...

Miért félek attól, hogy akaratlanul kimondom amit gondolok?

Figyelt kérdés
Tehát ha pl.nagyon stresszes vagyok és a sok rossz gondolat van a fejemben, amikről nem tudom elterelni a figyelmemet és elkezdek félni, hogyha megszólalok akkor véletlenül kimondok valami kínos vagy helyzethez nem illő dolgot. Olyan furcsa, mert ez még soha nem történt meg mégis félek, valamiért attól kezdtem el félni, hogy elveszítem az irányítást magam felett és valami kínos dolgot csinálok

2022. okt. 26. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg tudnál mondani egy konkrét példát arra, hogy milyen esetben milyen "random" kínos dolgokat mondasz ki?
2022. okt. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a generalizált szorongás egyik "tünete". Nálam is előfordul.
2022. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát például ha egy olyan emberrel kell beszélnem akivel stresszes vagyok, hogy beszélni kell pl. tanár, orvos, hogy akaratlanul mondok neki valami sértőt valami káromkodás stb. pedig nyilván nem akarok vagy amikor nagyon ideges vagyok valamiért és a fejemben elképzelem ilyenkor, hogy valakinek elmondom őszintén mi a bajom de utána elkezdek félni, hogy kimondom hangosan, mert szégyellem hogy nagyon sokat stresszelek kis dolgokon de ezt igyekszem nem mutatni
2022. okt. 26. 13:08
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Ez véletlen nem a "Tikkelés" betegségre utal?
2022. okt. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem utal rá.
2022. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tikkelés, meg nem mondom ki ezeket csak félek, hogy kimondom, inkább itt a gondolatokkal van baj, ma is előjött amikor telefonálnom kellett és nagyon ideges voltam de nem volt semmi. Valamiért azt akarja az agyam, hogy szenvedjek úgy tűnik ezekkel a rossz gondolatokkal 😅
2022. okt. 26. 19:10
 7/7 A kérdező kommentje:
De amúgy félek tőle, hogy kialakul nálam ez a turett szindróma ami tikkelést, random szavak kimondását okozza, amikor néztem róla videókat nagyon féltem, hogy kialakul ez a betegség
2022. okt. 26. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!