Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szorongok ennyire?

Miért szorongok ennyire?

Figyelt kérdés
A problémám hogy most vagyok érettségi osztályba és nagyon nagyon szorongok órákon hiába próbálom ki a lassan levegőt veszek dolgot meg egyenletes lélegzést és azt hogy megkérdezem magamtól mi olyan rossz abban az adott helyzetben egyszerűen ugyan úgy szorongok és már nagyon zavar egyszerűen nem tudom abbahagyni van hogy a tanárral nem tudom tartani a szemkontaktust egyszerűen ahogy rám néz egyből elnézek és nem direkt, járok pszichiaterhez szedek is gyógyszert szorongásra és depresszióra de mintha semmit sem segítene, nem rég szakitottam meg voltak egyéb dolgok, pár napja falcoltam és nem tudom mi lehet a gond, valaki esetleg tudna adni valami tippet vagy valamit ami megszünteti ezt a problémát ?

2022. nov. 2. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Xanax
2022. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Pszichológushoz menj.
2022. nov. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Az lenne a legfontosabb, hogy jelezz vissza az orvosnak, mert ő tudja megmondani, hogy mi a bajod és milyen módon lehet kezelni. Amit leírtál, annak alapján ez lehet súlyosabb betegség is, mint amire eddig gyógyszert kaptál. Pl. lehet, hogy az orvos az új információk alapján módosítja a diagnózist, ill. más gyógyszert ír fel, vagy más dózist fog javasolni.


Ezen kívül anno hasonló helyzetben (érettségi, szorongás, letörtség) számomra sokat segített a sport is. Elkezdtem naponta futni és pár hét alatt csökkent a szorongásom. A sportot Neked is jó szívvel tudom javasolni, de nem az orvosi kezelés _helyett_, hanem _amellett_.

2022. nov. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A sport természetes kedély javító és stressz oldó hatású. Nagyon sok pozitív hatása van. Ha nem komolyabban sportolsz, egy kis mozgási is sokkal többet ér a semminél, de érdemes legalább nagyokat sétálni.


A pszichiáter főleg a gyógyszerezéssel foglalkozik és inkább csak a tüneteket enyhíti, mellette mindenképp ajánlott pszichológussal is dolgozni, hogy a problémák pszichés okait feltárjátok és együtt megoldjátok őket.

2022. nov. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!