Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichésen mi bajom lehet, ha...

Pszichésen mi bajom lehet, ha fejben, érzelmileg 20-25 éves korom között ragadtam?

Figyelt kérdés

Pedig már 43 vagyok.


Ez akkor kezdett feltűnni, mikor vége lett 10 éves párkapcsolatomnak.

Elkezdtem többet járni társaságba és mindig egy olyan kívülálló, idegenszerű érzést érzek, hogy mit keresek én itt ezek között a felnőtt, komoly emberek között akik ilyen komoly témákról beszélnek.


Ami szinte lesokkolt az a saját reakcióm amikor a velem egyidős nők finoman jelzik hogy nyitottak ismerkedésre, és akkor így ledöbbenek hogy

mit akarnak tőlem ezek az "öreg nők" ???


Iszonyú ijesztő, mi a francot csináljak?


Tudtok ajánlani valami pszichológusi tanácsot? Hogyan "gyógyuljak" meg?



2022. dec. 23. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

46 vagyok, és pontosan így érzek én is. Sőt, a történetem is hasonló. Nekem egy 13 éves kapcsolatom ment gajra pár éve. Azóta viszont volt egy 22 éves barátnőm, és most egy 19 éves van.


Leszarom, ki mit gondol. Animét nézek, videojátékokat tolok, és nem vagyok hajlandó belefeszülni az életbe. Engem sem érdekelnek a leharcolt öregasszonyok. Van elég fiatal és vonzó csaj, akinek a stabil egzisztenciájú, tapasztalt negyvenesek jönnek be. Sokáig kétségbe voltam esve, mert nem hittem el, hogy ilyen lehetséges, de nagyon is az. Imádom, hogy negyvenes vagyok.


Mi a francot csinálj? Tedd össze a két kezed, hogy nem vagy egy begyepesedett, elszürkült gyökér, mint a legtöbben körülöttünk! És írj rám, ha akarsz jönni AD&D-zni.

2022. dec. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Hasonló vagyok, csak leszbikus nőben. Egyébként szerintem az idősebb nők is jók, ha sportosak, fiatalosan néznek ki és fejben is fiatalosak - én is ilyen vagyok, asszem. De bevallom, h mindig nálam jóval fiatalabb csajom volt. :)

Egyébként a baráti társaságom, csupa értelmes, intelligens ember, tipikusan ilyen, h 40 fölött is fiatalos, sportos, rugalmas gondolkodású, nyitott az új dolgokra.

2022. dec. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a fajta érzés és azonosulás a fiatalabb korral lehet egy olyan pszichológiai reakció, amit érdemes szakemberrel megbeszélni. A párkapcsolat vége és az új helyzetekkel való szembesülés néha kihívásokat okozhat.


Ajánlott lehet pszichológus vagy terapeuta segítségét kérni, akik segíthetnek megérteni, mi állhat a tapasztalataid hátterében, és támogatást nyújthatnak az érzéseiddel való megbirkózásban. Egyéni terápia alkalmazása során azonosíthatóak lehetnek olyan gondolatminták vagy érzelmi reakciók, amelyek a jelenlegi helyzetedben megnehezítik a kapcsolatokat vagy az életszakaszodhoz való alkalmazkodást.


Fontos az is, hogy elfogadd és tiszteld önmagad az élet különböző szakaszaiban. Az öregedés és a tapasztalatszerzés természetes folyamatok, és minden életkorban lehetnek értékes és érdekes tapasztalatok. A terapeuta segíthet ezen gondolatokkal való pozitívabb kapcsolat kialakításában.


Ne habozz segítséget kérni, és lépésről lépésre, idővel dolgozz a saját jól-létedért.

jan. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Farkas András (még ráadásul kis a-val) olyan kevésnek tartja a saját intelligenciáját, hogy kénytelen volt a mesterségeshez fordulni. Hát, kedves András, erre senkinek nincs szüksége!
jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!