Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi motiválhatha az életre?

Mi motiválhatha az életre?

Figyelt kérdés
Csak az motivál hogy elképzeltem magamnak egy jövőt, hogy mi hogyan lesz, és jelenleg is minden tőlem telhetőt próbálok megtenni annak érdekében hogy megvalósíthassam a céljaimat, de mégis motiválatlannak érzem magam a jelenben, mert csak telnek a napok és mindig arra gondolok mennyi időt pazarlok most az életemből mert nem úgy élek ahogyan szeretnék. Tudom hogy mit szeretnék de nem tudok megtenni mindent az érdekében a jelenem miatt, mert túl gyorsan telik az idő is és a jelenemnek semmi értelme nincs, így már a jövőmtől is elment minden kedvem.

2023. jan. 18. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy nap majd azon kapod magad hogy minden ami volt elmúlt... és ha túl sokszor kap el a gépszíj akkor mindenhiába való mert mindig visszatérsz a valóságba. Erre azt mondják hogy de ez a valóság, de nem ez egy rémálom és az álmok egyszer véget érnek!
2023. jan. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudom hogy minden véget ér egyszer, épp ez a problémám. Másra sem gondolok egész nap, minthogy semminek nincs értelme mert minden pillanat véget ér, csak haladunk előre az életben és semmi értelme már. Aztán pedig meghalunk. Emiatt nem tudom élvezni az életet, megélni a pillanatokat mert ott van a gondolat a háttérben ami nem hagy nyugodni, hogy ennek a pillanatnak sincs értelme, és milyen hamar véget érnek a napok, amiket már sosem fogunk újraélni, nem hagy nyugodni. "The other reason why it's so hard for us to live in the present is that our intelligent cognition simply denies its existence. Our mind views time as a continuous and linear process. Because it is continuous, any millisecond before the present moment is already past and any millisecond later is already a future"

3 éve nem hagy nyugodni az hogy semminek nincs értelme. Visszagondolva az akkori pillanatokra, tényleg nem volt értelme. Mert múlttá vált. Ahogyan minden pillanat. És az idő túl gyorsan telik mostanság. Néha pedig túl lassan. Se sehogysem látom értelmét, ami azt jelenti hogy én mindig kedvetlen vagyok, mert mindig a halálon gondolkodom, mindig.

2023. jan. 18. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!