Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bűnösnek érzem magam, ha...

Bűnösnek érzem magam, ha boldog vagyok. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

2023. febr. 14. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből ugye nem gondolod, hogy válaszolunk? De látatlanban boldogtalan mérgező szüleid vannak.
2023. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk keresztény életfelfogásnak hívják ezt az elmebajt - amely szerint ez a földi élet csak egy próbatétel a siralomvölgyben!
2023. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Ne érezd annak magad, a boldogság annak adatik meg, aki tudja becsülni az életet.
2023. febr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Míg felnőttél hányszor hallottad, hogy a jó kedved búra válik? Vagy nevetésnek sírás lesz a vége? Az élet nem habostorta? Ilyesmik állnak általában a háttérben.
2023. febr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem remlek hogy hallotam volna sokszor őket… de az rémlik, hogy gyerekként is így éreztem egy csomoszor… mintha tudnám, hogy nem érdemben meg a boldogságot
2023. febr. 14. 21:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismertek el a szüleid.
2023. febr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Már mint?

Hogy létezem vagy a tetteimet vagy hogy?

2023. febr. 14. 21:20
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdeztem, mert általában akkor jár így egy gyerek, ha amint kimutatja elégedettségét, boldogságát, kap egy olyan mondatot vagy kritikát, hogy elszégyelli, elkezdi rosszul érezni magát. Nem egyszer, rendszeresen. Rajzol valamit, boldog tőle, de leszólják. Vagy bármi ilyen, ami felnőttként nem tűnik fel, de a gyerekben nyomot hagy, gátolja, hogy boldog legyen. És ezt viszi tovább felnőtt korára. Szerintem érdemes lenne néhány beszélgetés egy pszichológussal vagy valakivel aki ért az ilyesmi elakadásokhoz.
2023. febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igazándiból nem is tudom, nem sok minden maradt meg…

De azt tudom hogy sose dicsérték, csak mondtak, hogy jó de meg van mit fejlődni

Meg ahogy tudom anyumtol, mindig is felnőtt kent kezeltek, szóval sose gugyogtek nekem

2023. febr. 14. 21:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ez az ok. A nem ismertek el-t úgy értem, hogy az eredményeidet, sikereidet, pozitívumaidat. Mivel a szülőktől ezt nem kaptad meg (vagy nem szerettek, vagy nem tudták, hogy azt hogy kell), kénytelen vagy utólag magadnak megadni, nem ezt a terhes örökséget cipelni a hátadon. Értékeld magadat minden nap!
2023. febr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!