Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rászoktam az alkoholra?

Rászoktam az alkoholra?

Figyelt kérdés

Alkoholt nagyon ritkán iszok, de szilveszterről megmaradt egy nagy üvegnyi Whisky amit 1 héten keresztül minden nap megittam 1-2 pohárral, mert nem akartam kidobni. (Gondoltam hogy pazarlás lenni kidobni, inkább megiszom)


Már 2 napja elfogyott az az üveg Whisky, de most úgy érzem hogy nagyon kívánom hogy vegyek még egy üveggel, mert munka után nagyon jól esett meginni egy pohárral az elmúlt 1 héten keresztül.


Ez azt jelenti hogy a szervezetem kezd rászokni ha ennyire kívánom?

Nem szeretnék alkesz lenni, de most úgy érzem nagyon meginnék még egy pohárral.


2023. febr. 22. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdesz,de még nem szoktál rá
2023. febr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene egy italt kidobni?

Megfelelő tárolás mellett /lezárt állapot/ soha nem romlik meg.


Ennyitől nem szoktál rá.

Álld meg ne igyál bármennyire is jólesne.

2023. febr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:
100%

A szervezeted biztosan nem, mert a fizikai alkoholfüggőség úgy néz ki, hogy már nem bírod elviselni a 0 véralkoholszint körüli állapotot.


A pszichés függőség pedig ott kezdődik, hogy nem te döntöd el, hogy iszol-e, illetve veszel-e még. Mivel te nem akarsz inni, így nagyon könnyű dolgod lesz: ha nem fogsz inni, akkor nem vagy függő.

2023. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A leg-minimálisabb fizikai függőséghez is több mint 1 hónapig kell inni. Meg nem ilyen naponta 1-1 pohár, hanem a nap nagy részében kell hogy legyen benned valamennyi. Szóval ez nem fizikális függőség. Inkább a napi rutinod részévé vált. Pszichikailag talán enyhén kezd kialakulni a függőség...
2023. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Èn is valami hasonlóban vagyok. Egy hónapja kezdtem el inni pálinkát, előtte soha nem bírtam az alkoholt. Odáig jutottam,hogy lemegy tőle a cukrom nagyon,próbálom kajával pótolni de nem hoz helyre de akkor legalább tudom,hogy ettem ès bírok tovább inni. Egyik nap remegett a kezem,ittam rá ès elmúlt. Abból indult az egèsz,hogy korlátlan mennyisègű pálinka van itthon.
2023. febr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!