Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehetne tenni a folyamatos...

Mit lehetne tenni a folyamatos stressz ellen?

Figyelt kérdés

Általában csak akkor érzem ha olyan helyen vagyok ahol teljesítenem kell, de mivel mostanában állandóan van valami amin stresszt okoz, így egyre gyakrabban tapasztalom itthon is a fizikai tüneteket. A magas pulzus szinte állandó, de van hogy ehhez társul szívdobogás érzés, mellkasi fájdalom, fokozott izzadás, vagy pl.beszéd problémák, olyan mintha a hangszalagaim is be lennének feszülve néha, emiatt van hogy elcsuklik a hangom mondat közben, vagy szimplán csak hallatszódik rajta az idegesség.

Mit tudnék tenni hogy javuljon a helyzet? A stressz megszüntetése egyelőre nem opció, inkább stresszkezelő technikákat szeretnék megtanulni. Tudnátok ajánlani ilyeneket? Eddig a légzés szabályozásával próbáloztam elalvás előtt, az van hogy segít de van hogy semmit nem ér.



2023. márc. 10. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én abban hiszek, hogy valahogy ki kell adni magadból, kell egy szelep, ki kell ventillálni, naplót írni vagy valamilyen művészi alkotó tevékenységben kiadni, ami benned van. A légzéstechnika egy konkrét helyzetben segít, hogy ne veszítsd el a fejed, ne pánikolj be, uralkodni tudj magadon, de fel is kell dolgozni a nagyobb stressz-helyzeteket.
2023. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!