Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Heves es agressziv kitoreseim...

SnowWhite88 kérdése:

Heves es agressziv kitoreseim vannak ha valaki nem azt csinalja amit mondok. Miert?

Figyelt kérdés
Anyam volt ilyen. Allandoan megvert megtepett ha valami nem ugy sikerult ahogy azt o akarta vagy nemet mondtam. Pl egy matek kettesert a falhoz vert mikor 14 voltam. Vagy amikor azt mondta hogy dobjam ki a tejes dobozt a masik kukaba(kinti) es azt mondtam majd kesobb kepes volt lerakni a telefont es megindulni felem mert nem azt csinaltam amit mondott. Nyilvan tole van minden rossz szokasom de en azt gondoltam mivel tudom h ez nem helyes en nem fogom csinalni. Ferjem es en vettunk egy kiskutyat es sok rosszasagot csinal es persze nem erti ha nem szabad es engem meg elont a voros duh es meg akarom folytani verni szaggatni mint anyam is engem. A kutyat csak megfogtam es odaebbguritottam nem bantottam de meg ezert is borzasztoan rosszul erzem magam. Vajon anyam rosszul erezte magat valaha azert mert annyit bantott engem? Kicsi voltam mikor bantani kezdett. En nem akarok igy elni. Ezt meg lehet valtoztatni? Milyen mentalis betegseg lehet ez? (Terapiara sajnos nincs keret.)

2023. márc. 15. 01:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Szia, velem is ugyanez van , csak férfi vagyok
2023. márc. 15. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%

Elmebetegség

Idegbetegség

Pszichotikus zavar

Megbolondulás

Skizofrénia

Személyiségzavar

2023. márc. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Lehet egészségügyi baj is a háttérben, magas vérnyomás, pulzus endokrinológiai problémák miatt, ami alapból hatalmas löketet ad a rossz személyiséghez.

Magyarra fordítva, van az a lesz.rom tabletta....

2023. márc. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Kontroll mánia?
2023. márc. 15. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Én is idegbeteg vagyok, az állatokkal viszont nagyon jól bánok, megnyugtatnak.


Ma egész nap azt fogom képzelni, hogyha nem tanulok, akkor megversz engem...

Ma ugyanis egész nap tanulnom kell.

2023. márc. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
14%

Lehet hogy fáradt, ingerlékeny vagy.

Sajnálom, hogy a laikusok kinevezték magukat távolból történő, pár szó alapján "diagnózis-felállítónak".

Ha valaki simán csak türelmetlen, vagy problémái miatt feszült, az is így nyilvánul meg.

2023. márc. 15. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%

Előbb utóbb mindenki a saját anyja lesz, igen erős a mintakövetés hatása. De, sose késő változtatni, ha zavar, tégy ellene.

Szerintem fontos pénzt teremteni terápiára, főleg, ha mondjuk akarsz gyereket, mert ennyi indulat egy kutyának se tesz jót, na de egy gyereknek... Vagy fordulj családsegitohoz, mentálos alapítványhoz, kevés helyen, de ilyenek is vannak.

És sajnálom, hogy ilyen indulatos környezetben nőttél fel, bizonyosan megterhelő lehetett.

2023. márc. 15. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Van rengeteg önismereti videó, írás neten ingyen, nézegess ilyeneket. Nekem is vannak nagyon rossz tulajdonságaim a gyerekkorom miatt, de az ilyen tartalmak sokat segítettek, elég sokat változtam. Én a párommal voltam idegbeteg, minden felhúzott, bármit csinált, úgy beszéltem vele mint valami felsőbbrendű akárki, és most sokkal nyugodtabb vagyok. Szóval olvass a témában sokat, hátha neked is segít.
2023. márc. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: készíts egy kis táblázatot: balolalon a "ezen szeretnék változtatni", jobb oldalon a "ezt teszem helyette" oszloppal.

Írd össze min szeretnél változtatni és tudatosan figyelj erre.

Ha van anyagi keret, kérheted pszichológus segítségét is, TB alapon is lehet találni.

Ez egy mintázat, úgy reagálsz hasonló szituációra, ahogy láttad gyerekkorodban.

Ezt meg lehet változtatni.

2023. márc. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly dolog, ezzel klinikai pszichológushoz kell menni. Gyereket semmiképp ne vállalj ha (amíg) ezt nem tudod megoldani. És ez minimum évek.
2023. márc. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!